| Sportacus123 a întrebat:

Voi cum stați cu bârfele? Mie când îmi spune cineva ceva negativ despre o persoană, ascult, îl las să termine, iar apoi îi spun "Nimeni nu-i perfect."

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Sunt oameni care nu au ce povestii despre ei.

| RAY a răspuns:

Bârfă este arta conversației pentru cei lipsiți de cultura,nu au despre ce să vorbească,nu au cunoștințe în nici un domeniu dar ei știu totul,romani se urăsc la maxim intre ei,am fost și în Germania același situație, se bârfesc, se urăsc între ei, evita contactul cu a lor pe buna dreptate, tu alegeți mai bine cu cine vb, daca nu te potrivești adio

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Adevarul e ca atunci cand iti merge bine, n-ai timp si chef sa te uiti la viata altora.
Eu in prezent ma chinui sa iau ce e mai bun din oameni, m-am convins ca toti suntem prosti (numeni nu-i perfect). Incerc doar sa raman in limite bune.
Cand aud barfe, sunt destul de "sarpe", adica exista riscul sa particip la discutie ca mai apoi sa evit persoana, si sa o "torn" altora, pentru modul in care vorbeste despre altii.
Dar prefer oricand sa las barfele si sa fac si mai multi bani in timpul ala.

| Freya1 a răspuns:

Nu o sa opresc niciodată pe cineva ce simte nevoia sa se descarce la mine.Singurul lucru pe care îl fac e sa țin pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toți bârfim. iar o dați pe "oamenii" "buni" și "sfințiiiiii"

| LaviniuA a răspuns:

Si eu fac la fel, ascult, il las sa termine, salivez si ii spun sa mai povesteasca o data laughing

| Dragobeta a răspuns:

Nu ma intereseaza. Le-o "tai" din start.

| Celdrept a răspuns:

Nu ii bag in seama, încep să îi evit pe bârfitori, cînd cineva bârfește pe alții cu tine te va bârfi și pe tine cu alții.

| ALM2000RO a răspuns:

Nu-mi plac bârfele. Dacă sunt nevoit să le ascult, ori spun persoanei bârfite ori o atenționez pe persoana bârfitoare că nimeni nu-i perfect și îi spun că nu-mi place ceea ce face. Dacă se repetă, rup legătura cu bârfitorii.
Iar dacă aflu că eu am fost bârfit, rup de asemenea legătura cu bârfitorii.