| davilla a întrebat:

Voi cum v-ați pregătit de mutarea de acasă, de la părinți? Ați avut ajutorul lor? Eu nu îl am, o să mă mut și îmi e tare teamă că nu o să mă descurc...

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am plecat cu valiza in lumea larga, tot ce imi doresc e sa rezist in viata macar pana la 60 de ani. Dupa dumnezeu cu mila nu-mi mai pasa de viata si nimic

| Mosotti a răspuns:

De ce te grabesti ma rog sa te muti? Depinde ce varsta ai. Mie de ex mi-a fost bine la parinti, aveam camera mea, ne intelegeam bine, cheltuielile erau mult mai mici. Acuma depinde, daca ai gagica e bine sa fii singur, dar sa te descurci, ai munca? Daca ai munca nu trebuie sa-ti fie frica, calculeaza finantele si vezi, e simplu.

| SilentRain a răspuns:

Fă-ți un calcul si daca te descurci financiar cu chira+facturi+necesității, atunci esti pregătit

| Vasile_Marius_1992 a răspuns:

Salut și eu vreau să mă mut de la părinți am 17ani și cred că sunt pregătit de pasul asta ...ar fii mai ușor dacă te-ai mutat cu un prieten sau prietena depinde și de vârsta ta... daca ai tot 17 sau 18 și este cu școala atrii mai ușor să te muți cu un prieten din clasa și să plătiți amândoi toate cheltuielile așa singur ți-ar fi foarte greu plus că trebuie sa ai și un loc de muncă, recomandare dacă îți place să lucrezi și ești minor poți încerca să lucrezi la McDonald's eu acolo sunt și la 6 ore salariu este cam 2000 sau 2200 de lei.BAFTA