| ianaslexfgg a întrebat:

Vorbesc cu un băiat, dar tot asa pentru mine e o joacă, nu vreau nimic. Are 21 de ani, este cam prostut. Adică nu e chiar comunicativ, așteaptă să pun eu întrebări sau sa duc discuția, el imi tot da bună, ce faci, dar cam atât. Toată ziua e la lucru si mna. El vorbeste cu mai multe, sigur stiu eu.
Ar trebui să îi mai răspund? Adică vorbeste asa fara vlaga. A vrut să ne întâlnim în septembrie când vine el acasă, dar eu il refuz. Nu vreau nici o relatie, doar imi place să vb. Să îi mai răspund? App, i-am spus si lui ca nu am timp de relații si chestii dar tot imi da mesaje cu bună și ce faci.

75 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu esti ciudata dar el nu e prost pentru ca stie cum sa lucreze cu tine, lasa pe altii sa se chinuie cu tine altfel voi erati cele care vanati barbatii daca nu va baga nimeni in seama. Il ignori sau ii zici ca e plictisitor sa nu iti zica buna cf

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru mgtow):

Mgtow tare geanta din poza

| mgtow a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Ghiozdan militar, fac parte din trupele speciale SAS (special air forces)https://www.youtube.com/watch?v=RutdhneKt8U

| ianaslexfgg explică (pentru mgtow):

Whaat

| mgtow a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Sant soldat de elita in armata britanica, https://apply.army.mod.uk/roles/infantry/sas-reserve norma completa, contract pe viata pana la 48 de ani, ma pregatesc de examen pentru cetatenia britanica.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru mgtow):

Wow bravo ai tot respectul meu cu Adevărată îți Riști viața mult la ce este acolo este de apreciat cu Adevărat ceia ce faci bravo megtow

dac dau de probleme te caut megtow laughing)) am sale zic la sa stea cuminți îl chem pe megtow și va rupe coloana happy

ai tras cu b43? Dinala din conter strike?
Este arma mea preferata mai ales cu amortizor se aude așa fin țiu țiu nu pot face sunetul dar ti-am scris măcar laughing))b43 este ceai mai tare armă

| mgtow a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

SA80
Glock 17 Pistol
Diemaco C7 Assault Rifle
L128A1 Combat Shotgun
Minimi Light Machine Gun (LMG)
L7A2 GPMG

Am inceput cand a izbucnit pandemia cu virusul am testat armele de sus mentionate, antrenamentele se fac in jungla dureaza cateva luni, dar munca nu e mare lucru avem misiuni in grup niciodata nu mergem singuri. Cand stam acasa santem platiti pentru ca ne riscam mult intr-adevar, am avut sansa sa ma accepte pentru ca am gradele in permis si aveau nevoie de cineva pe post de sofer, dar am decis sa merg in SAS fiind un grad mai mare atat la bani bine platit cat si riscurile. Spune-mi mgtow

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru mgtow):

Wow nu știu ce sa zic măcar cu pistolul am tras și eu eram mic și prietenul tatălui meu m-a pus sa trag cu un pistol câteva gloanțe într-un cum îi spune bidon de plastic Așa a fost o senzație interesantă sa zic așa cu urechea stânga nu prea mai auzeam clar pentru ca am tras una după alta repede de câteva ori și a fost frumos cu alta arma nu am tras de atunci niciodată

Ai o viața riscanta rău meriți toți bani îți Riști viața pentru ei bravo mgtow ai grija de tine eu ma bag la un Duș am ajuns și eu acasă si apoi merg săi iau o sawruma sunt rupt de foame laughing)) a grija de tine mgtow

| mgtow a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Shaorma cu cola cum zicea unu sau una aici ))

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Ce le mai nimerești rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Ce sa nimeresc nu am înțeles exprimate liber

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

În general dai răspunsuri bune într-un mod amuzant

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Asta sunt eu așa sunt eu n-ai ce face cui nu-i convine sa fie sănătos

| RAY a răspuns:

Se comporta conform vârstei lui, dar băiatul muncește nu critica pe alți.
Este normal sa vorbești cu băieți la 16 ani

| ianaslexfgg explică (pentru RAY):

O fi normal sau nu, nu e asta ceea ce am întrebat eu.
Munceste in strainatate,. Si nu e ceva stabil. E doar asa sa ia banii, după vine in Romania

| RAY a răspuns (pentru ianaslexfgg):

De asta ii răspunzi ca vine acasă cu banii

| ianaslexfgg explică (pentru RAY):

Nu. Crede-ma. Nici nu vreau sa ma întâlnesc asa cu băieți de la vârsta asta. Sunt cuminte happy
Niciodată nu m-au impresionat banii, deși asa spun multe. La mine e si adevarat, dar mă rog, ai dreptul să crezi ce vrei, atata timp cate esti intr o ureche

| RAY a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Acum 5 minute | ianaslexfgg explică (pentru RAY):
O fi normal sau nu, nu e asta ceea ce am întrebat eu.
Munceste in strainatate,. Si nu e ceva stabil. E doar asa sa ia banii, după vine in Romania
=))=))=))
https://www.youtube.com/watch?v=hmHOAHeuP0c

| ianaslexfgg explică (pentru RAY):

Bă, să știi că nu

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca iti place sa ii raspunzi, raspunde-i, nu inseamna ca o sa aveti si o relatie.

| ianaslexfgg explică (pentru DoarBogdan):

Asta asa e, dar tot vorbind, poate ma atașez, nevrand,. Eu răspund din plictiseala, dar îmi fac si timp liber să îi răspund, chiar dacă conversatia nu durează decat 4 minute

| DoarBogdan a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Da... buna incertitudine.
Incearca doar sa nu ai asteptari, fii cat mai detasata de tot ceea ce se intampla.
Totusi, ai inca 16 ani, si este posibil si sa te atasezi de persoana respectiva, de asta trebuie sa ramai sigura pe tine si pe pozitie big grin

| ianaslexfgg explică (pentru DoarBogdan):

Asa. Mi s-a mai întâmplat o dată să îmi scrie un băiat, am vb 3 luni cu el, m-am atasat, după, acesta m-a lăsat, si eu am suferit, si poate încă sufar

| DoarBogdan a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Este ok sa fi precauta, si te felicit pentru asta.

Nu zic sa nu mai vorbesti, pana la urma... din aceste lucruri inveti si te dezolti.
Dar incearca pe cat posibil sa nu ai asteptari si sa nu te atasezi, pur si simplu.

Incearca sa iti vezi si de viata ta, sa te dezvolti profesional si personal si sa te destrezi, in acest timp poti vorbi si poti invata lucruri de la oricine, numai sa stii care sunt prioritatile si sa nu ai asteptari in general.

| ianaslexfgg explică (pentru DoarBogdan):

Asa e, cum spui tu. M-am atasat o dată și nu mi-a plăcut, acum stiu sa nu o mai fac a 2 a oara. Doar vorbim, în timp ce imi strâng inima să nu pomepeze, ca să nu simt fluturasii. Adică, să fiu de gheata

| DoarBogdan a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Daca zici asta, inseamna ca ai inceput deja sa te atasezi de persoana respectiva thinking

Este doar un baiat, zau asa... o sa iti mai scrie o gramada probabil, deci nu iti face griji la acest capitol. Posibil sa le mai fi scris si altor fete, deci cum te impaci cu acest gand?
El se gandeste la tine si isi face griji? Nu. Asa ca tu de ce sa te gandesti si sa te stresezi?

Nu iti face griji, sigur o sa faci alegerea corecta! Multa bafta sa ai! ^_^

| ianaslexfgg explică (pentru DoarBogdan):

Nu ma atașez. Asa e, imi scriu baietii. Si normal ca el vorbeste si cu altele. Stiu lucrul asta. De unde? Ca eu am pus poze de mai de mult pe Facebook si mi-a dat abia acum like, când m-am făcut mai frumoasa, ca mă avea din 2019 la prieteni. În fine. Si apare ultimul pe lista acolo. Asa vad si la alte fete la care le da ador, si tot asa apare în capatùl listei adică e ultimul care a dat like, dar la toate. Deci vb cu mai multe, normal. Dar ma prefac ca nu știu in fata lui, dar eu știu si doar vorbesc, nimic mai mult. Nu mai pic.
Eh, ma gândi asa ca, ma tot intreb de ce imi da mesaje. Nu stiu daca el se gândește. Dar nu prea cred

| ianaslexfgg explică (pentru DoarBogdan):

Mai nou, imi zice si,, să ai grije de tine" exact asa scrie. Si se spune grijă: dar e cam analfabet. Deci, nu stiu, ma scoate din sărite. Parca as fi eu mai mare decât el

| DoarBogdan a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Atunci... nu mai vorbi cu el happy

| Lukasssz a răspuns:

E prostut? Pai de ce mai vorbesti cu el?

| RobertMoon a răspuns:

Si tu ai 12 ani la cum te exprimi. Mai bine iti cauti alte preocupari decat vorbitul cu baietii, adica fa ceva productiv in loc sa vorbesti cu unu si altul de plictiseala.

| ianaslexfgg explică (pentru RobertMoon):

Am 16 happy cum m-am exprimat, ma rog?

| Superior a răspuns:

Vorbeste cu mine.
Funda?

| ianaslexfgg explică (pentru Superior):

Ce să vorbesc, măi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai vorbi cu el. Am trecut și eu de mai multe ori prin astfel de situații, dar nu am continuat discuția dacă am văzut că nu știe ce să vorbească. Majoritatea băieților vorbesc cu mai multe pe Facebook. Din câte observ pare a fi genul de băiat cam necultivat și insistent. Mulți din categoria asta nu prea știu ce să vorbească, iar dacă îi bagi în subiecte mai profunde le dă cu eroare. Poate fi chiar analfabet funcțional, am întâlnit la greu. Nu are rost să vorbești cu cei care nu știu ce să zică în afară de „buna cf", iar faptul că dă răspunsuri slabe, monosilabice arată din nou lipsa educației. Ferește-te de ei pentru că pot deveni insistenți, agresivi verbal. Și ține minte: o persoană care vrea relație cu tine după 2-3 discuții pe net, e o persoană neserioasă. Blochează-l
P.S.: Nu intenționez să ofensez pe cineva cu răspunsul meu. Este strict experiența și opinia mea. Înțeleg că poate fi și altul motivul. Poate e băiatul timid, deși mă îndoiesc...

| ianaslexfgg explică (pentru anonim_4396):

Necultivat e, insistent nu prea. Adică imi da mesaj si asteapta sa raspund dar nu zice ca de ce nu răspunzi sau ceva de genul.
Nu cred că e timid. Totusi, ai dreptate ce spusesi
Asa e. Dar e din comuna mea, si sa zicem ca ii mai raspund, daca ma intreaba, să nu mă creadă fara obraz, dar nimic nu poate fi intre noi.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ai vrea sa se mărite la 16 ani? Sau el la 21 de ani? Ce e rău in a iți descoperi sexualitatea, nimeni nu sta cu primul iubit o viata

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu e nimic în neregulă cu asta. Doar că am întâlnit destul de mulți băieți de acest tip și s-au dovedit a fi neserioși. I-am un sfat ca de la fată la fată. Nu cred că a zis că vrea relație.

| ianaslexfgg explică (pentru anonim_4396):

Asa E, nu vreau relatie

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Deși tu ai vrut un print calare pe un cal care sa iți ofere totul in schimbul virginități tale

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu cred că e problema ta happy

| ianaslexfgg explică (pentru RAY):

Păi și nu e si firesc?

| RAY a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Ce sa fie firesc fata sa te măriți la 16 ani si sa stai cu unu o viata

| ianaslexfgg explică (pentru RAY):

Da. E frumos, dar de unde dracu asa ceva... vise

| ianaslexfgg explică (pentru anonim_4396):

Este incult, se vede. Numai bună și cf. Ma scoate din sărite. Imi mai zise,, ca mai vorbim,, parca vorbeam si multe rau, si,, să ai grije de tine,, asa scrise.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Dacă este doar o joacă Lasă-l in pace nu te juca cu el du-te la ăștia care îți scoate Dinți din gura și de face una cu pământul și îți rupe coastele din plictiseala Dupa aia ai sal cauți cu lumânarea pe băiatul ăla care te-ai jucat cu el și era doar o joaca pentru tine

| ianaslexfgg explică (pentru GraniniCuPiersica):

Ce? What?

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru ianaslexfgg):

No da in engleză cu mine nu merge astea și nu ma mai bagă in seama -_-

| Anuket a răspuns:

Spune-i că nu vrei relație, nu că nu ai timp. Timp se face, nu există să nu ai.

Răspuns utilizator avertizat
| ChrisRo a răspuns:

E genul de mascul in cautare de pustoaice naive...

| ianaslexfgg explică (pentru ChrisRo):

Ei bine, eu nu sunt acea pustoaica.

| ChrisRo a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Si zici ca ti-a dat intalnire?

| ianaslexfgg explică (pentru ChrisRo):

Da, de mai multe ori, dar nu vreau sa ma duc si i-am zis si lui. I-am zis că îmi e frică de Haydar

| ChrisRo a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Aha, e bine cum ai procedat. Evita cocalarii pe cat posibil.

| cepIm a răspuns:

rolling on the floor

| nicunicu3 a răspuns:

Este prostut, fiindca nu a trecut prin viata si nu stie despre ce este vorba.Pe tine daca nu te invata cineva nu erai la fel? Pune-te si in locul lui.Nu a avut cine sa il invete sa fie comunicativ a fost indoctrinat cu prostia de faza fi barbat suporta si taci.Nu stie sa duca discutia mai departe.Nu iti mai face filme el vorbeste la fel ca si cu tine si alea la fel fac.Decat sa pierzi si tu si el timpul zii mai eu raspund cand pot daca vrei sa iti pierzi timpul pe aici degeaba, dar tu ai pasiuni etc stii tu vrajeala si nu ai mereu timp sa vb cu el.Iti place sa vb dar zici ca buna ce faci e plictisitor? Cum vine asta? Si vorbeste fara vlaga fiindca nu stie cum sa puna problema, cum sa complimenteze si altele.Nu are cine il invata.Imi dai facebookul lui sa vezi cum ti-l fac din prost si te scoate intr-o saptamana in oras si devine foarte interesant pentru tine si ii raspunzi imediat? Vrei sa ti-l fac barbatul visurilor?

| ianaslexfgg explică (pentru nicunicu3):

Are 21 de ani, și fiind si Bombardier, eu cred ca a vorbit cu destule. Dar alea nu cred ca vorbeau asa ca mine, adică să deschidă ele subiecte. Eu le am deschis fiindcă ma enerva numai cu bună și cf. Doar asa zicea efectiv.
Eu ii raspund. Asa e ca am pasiuni si alea, dar cum se face că mereu ma opresc din ceea ce fac si imi fac timp. El nu e chiar asa frumos, dar na. Mi a mai făcut el complimente, zicea tot asa într-una esti frumoasa esti superba imi placi, vrei să ne vedem. Dar nu accept. Ca mna... chiar nu am timp. Si m-ar vedea părinții.
Ei, nu ti l dau, cum să ți l dau Facebook ul.
Nu mersi! Ma faci sa rad... el e plecat în altă țară la munca

| nicunicu3 a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Alea nu sunt complimente fata, da-mi in privat Facebook tau sa iti fac eu complimente cum trebuie si sa vorbim mai multe.

| DoarBogdan a răspuns (pentru nicunicu3):

Al catalea mesaj in care aduci vorba despre Facebook-ul cuiva in privat este acesta? big grin

| ianaslexfgg explică (pentru nicunicu3):

Nu Nu

| ianaslexfgg explică (pentru DoarBogdan):

Ahahahhaa!

| AndreiNrcs a răspuns:

Posibil că caută și el atenție de la o fată. Dar din ce ai spus tu pot presupune că dorește o relație. Și pot spune că la 21 de Ani o așa mare intimiditate la o fată, pare că relație nu o mai avut și încearcă să de a și el lovitura pentru primadată. Dacă vrei să fii pozitivă cu el, și să nu-l faci de nimic răspundei și apoi lasă-l.

| ianaslexfgg explică (pentru AndreiNrcs):

Nu inteleg ultima parte. Cum adică să Nu fac de nimic cu el? Asa e ca nu a mai avut relatie, cică doar a vorbit cu fete

| Tito97 a răspuns:

Nu confunda politețea de complezență cu prostia. Îți dau doar cazul meu.

Am stat și eu pe lângă fete și am auzit despre ce vorbesc în general, 99; 99% chestii neinteresante pe care le discută pătura de jos. Despre vremea de afară, despre cantitatea de fard care și-a pus-o pe față cutăriță. Ce dialog puteam să am eu cu ele când suntem în ligi diferite, formând un gang cu încă doi băieți, toți trei cu vile la mare în care ne ajutăm cu turiști și ne împărțim procentele din primirea de turiști, vânzări/cumpărări de mașini, idei de start-up-uri de fonduri europene și asociați în afaceri, salarii, speculații online la bursă pe Bitcoin-uri, cămăși Versace...Ce dialog să aibă amărâtele alea cu noi?

| ianaslexfgg explică (pentru Tito97):

Tu vrei să spui că el e pentru mine ce erau fetele alea pentru tine?
Cum adică să confunde politețea cu prostia? Ce vrei să spui? Vorbește în cazul meu. Pe al tau l-am înțeles

| Tito97 a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Pentru cine are puterea de a citi printre rânduri m-am făcut foarte înțeles.

Dar ca să-ți fiu util o să-ți explic și pe înțelesul tău. Pe doi oameni apropiați/sau mai mulți îi apropie o serie de caracteristici și interese comune, logic nu? Că te salută cineva nu are nicio tangență că vrea ceva express de la tine. Inclusiv eu o ard selectiv chiar exclusivist în ceea ce privește prietenii/cunoștințele. Fac conexiunile utile în ariile care mă interesează și las plebea în pătura de jos unde îi este locul. Csf, selecția naturală is a ***.

| ianaslexfgg explică (pentru Tito97):

Eh asa e. Noi 2 nu avem interese comune. Eu aspir la o carieră serioasă în timp ce el e sofer pe tir in alta tara, meserie care se ia si fara bac, bine ca el nici nu are liceu, are facultate. Pentru frumusețe ma intreaba,, bună, cf,, aproape pe fiecare zi, dar nu o să îi mai răspund, sau cel puțin nu mă mai întind la vorba cu el. Eu nu prea am cu cine vorbi si de asta ma intindeam

| ianaslexfgg explică (pentru ianaslexfgg):

Iauzi, are facultate. Doamne, nu stiu ce imi veni să scriu asa ceva. Nu are nici liceu nici facultate, are doar 3 ani de profesioanala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Am eu o soluție pentru faptul că nu ai cu cine vorbi în realitate. Poți încerca și online. Eu spre exemplu fac parte dintr-un grup de neuroștiință pe Facebook, dintr-o comunitate de cititori pe Goodreads, alta pe Discord și urmăresc persoane de calitate pe Instagram. Alege să te înconjori cu persoane și informații de calitate. Nu are rost să își pierzi timpul vorbind cu cine nu trebuie doar ca să ai cu cine vorbi.