| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU. Recent am postat o întrebare legat de un băiat. În urma cu doua săptămâni am început să vorbesc cu cineva. El e din alt oraș dar ne-am văzut în orașul meu la un concert. Mă rog, am început sa vorbim, toate bune și frumoase doar ca în ultimul timp se purta aiurea. Daca i-am zis ca de ce nu m-o sunat a zis ca asa ma port de parcă suntem în relație de 2 ani, dacă am zis ca îl sun și nu l-am sunat zice ca nu vreau relație serioasă și ca nu mi dau interesul. De doua zile se purta aiurea. Înțeleg ca era la muncă și nu poate sa vorbească dar era cam distant. Când i-am zis a zis ca eu sunt ceea care s-a schimbat, ceea care nu mai vrea relație serioasa. Ieri de exemplu i-am scris când am plecat la munca, nu mi-a răspuns, mi-a dat toată ziua seen. Si seara când i-am scris un mesaj și l-am șters ca să nu fac motiv de scandal a zis ca de ce l-am șters că îi ascund ceva și alte chestii. S-a enervat și a zis ca el nu are nevoie de aeriene în viața lui. Și m-a șters de pe Facebook, m-a blocat pe WhatsApp nu știu la apeluri ca nu l-am mai sunat. Nu înțeleg totul a fost ok. Imi scria când era acasă dar când era la muncă nu avea timp dar online era mereu. Si el vroia va eu sa ma mut la el și alte chestii. Eu doar am vrut sa las totul de la sine sa ne vedem sa ne întâlnim. Era vorba ca va veni un 17 iunie dar... Nu. Dintr-o dată a început să se poarte aiurea. Si daca i-am zis ca să mi zică dacă nu mai vrea sa continuam, zicea ca eu sunt ceea care nu. A zis ca el nu are de gând sa aștepte pana ma hotaresc eu. Are 30 de ani. El vroia ca eu sa ma mut la el..Grăbea mult lucrurile.

20 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Te-am intrebat si la cealalta postare.Cat are 40 si nu il mai ia nimeni?
Tu pe altcineva de varsta ta nu ai gasit? Numai pe ala deodata cu tatal tau probabil...Tu cati ani ai? Si ce e de speriat e ca mama ta spune-i ca stie wtf...
In fine.Mentalitatatea difera si asta e clar, in ciuda celor ce spun ca varsta nu conteaza.
Omul are alte prioritati.Probabil vrea o femeie acasa ce sa ii faca mancare si sa ii calce si el sa mearga la munca, iar tu vrei atentie, afectiune, timp si alte chesti de care el poate s-a plictisit.
E clar ca nu va potriviti si ar trebui sa il lasi sa isi vada de ale lui.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Are 30 de ani. Nu e bătrân. Eu am 24 de ani.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si atunci de ce iti era frica sa ii spui mamei, sau de ce trebuia sa le spui? De ce trebuia sa il prezinti parintilor in conditiile in care voi v-ati vazut doar o data la un concert, si nu va intalniti voi ca si doi oameni maturi cum se presupune ca sunteti ca sa va cunoasteti?
Hai sa zic ca el poate se grabeste sa ia o femeie sa aiba in casa, dar tu la 24 de ani nu ai stiut sa vorbesti cu el si sa ii explici ca oameni sa se casatoreasca trebuie sa se cunaosca? Cred ca acolo era ceva putred la mijloc ca altfel nu vroia ala sa te ia atat de repede acasa.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Păi eu i-am zis că prima dată să ne vedem, să petrecem timp împreună, poate nu îi va plăcea de mine cum sunt eu ca persoana. Nu doar cât m-a văzut el acolo. Oricum nu era vorba de mutat că eu una nu mă mut undeva unde nu cunosc pe nimeni și în plus ca să mă mut undeva ttebue să am un motiv bun. Acum 5 ani m-am mutat într-un oraș la 40 de km de satul de unde sunt dar aici am o viata, am un loc de muncă, prieteni. Nu pot renunța așa ușor. Eu de aia am încercat să o las mai ușor. Oricum aseară mi-a trimis cerere iarăși pe Facebook și azi dimineață i-am acceptat dar nu îl caut. Și am văzut ca pe WhatsApp nu m-o deblocat. Sincer după toată întâmplarea asta nu stiu dacă mi mai doresc ce mi doream la început...

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai este cam ciudat si cred ca nua re rost sa o mai lungesti...Ori nu are toate tiglele pe casa, ori are pe cineva si vroia sa te fraiereasca pentru o aventura, ori este disperat si nici el nu stie ce e cu el.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Probabil,nu știu. M-a deblocat și de pe WhatsApp și mi-a scris. Am vorbit normal. Încă m-o întrebat că dacă sunt supărată și am zis ca nu ca sunt obosită. Oricum nu ii mai dau așa atenție mare.

| Anemona2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci pana la urma din tot ce ti-am spus noi tu tot continui sa vorbesti cu el. Pai atunci fa ce sti tu nu ne mai cere noua parerea.

| anonim_4396 explică (pentru Anemona2020):

Acest site e pentru sfaturi, păreri. Nu înseamnă că dacă am postat înseamnă că fac asa. Am cerut doar sfaturi. Nu cred ca dacă îți zice cineva ceva pe acest site faci asa. Ma rog

| SilentRain a răspuns:

Lasa-l naibi si cauta un apropiat de varsta ta, ce dracu gasesti tu atractiv la un rata de 30 aani
Vrea sa ti-o traga, de aia se grabeste

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Păi era ok, doar ca în ultimele zile nu știu ce avea. Punea vina pe mine ca eu nu vreau, dar pana la urma el a fost cel care nu mai vroia. Oricum nu plâng eu după el laughing). Doar ca nu înțeleg unele persoane care le vorbesc gura pe dinafară și dupa renunța. Treaba lui. Si oricum s-a purtat ca un copil de 12 ani. M-a blocat peste tot

| Anemona2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu daca il vei ii vei oferi iar atentia da un caz ca te deocheaza el vei fi o fraiera.

| anonim_4396 explică (pentru Anemona2020):

Nu îi mai dau nici o atenție.

| Romanul86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Băieții aștia care îți pare ok nu prea sunt ok. Vrea să te muți la el și te blochează!
Eu cred că vrea să te manipuleze.

| anonim_4396 explică (pentru Romanul86):

Mi-a trimis din nou cerere pe Facebook. Nu știu pe WhatsApp dacă m-o deblocat ca încă nu mi apare poza lui doar fără poza. Habar nu am.

| Romanul86 a răspuns (pentru anonim_4396):

E genul de om mofturos și supărăcios probabil dar oricum vrea să te manipuleze.

Mai află despre el de la alți! Sau din ce postează el, nu știu.
Vezi că tu ai o intuiție adică o inteligență pe care dacă nu o acoperi cu experiențele trecute din viața ta îți va arăta cine e el și ce vrea el cu tine.

| anonim_4396 explică (pentru Romanul86):

Am început sa vorbim din nou sine ok, ma suna, ma caută daaar azi dimineață mi-a zis Andreea de ce nu știu adică nu ceva de genul ca vorbim mai târziu Andreea. Mă rog după a zis alt nume și la final a zis numele meu și porecla care mi place mie sa mi se zică. Acuma nu stiu. I-am zis ca cine e Andreea și a zis că nu știe, ca el nu vorbește cu nimeni cu numele de Andreea. Am lăsat-o așa dar o sa îl mai întreb. I-am zis ca dacă chiar exista aceea Andreea cu mine a terminat și a zis ca nu e. Oricum nu o las așa. Imi zice la fiecare telefon sa am grija și să fiu cuminte. Si el îmi zice alt nume. Ma rog. Oricum nu vorbim doar de 3 săptămâni. O sa mai insist cu numele acela.

| Romanul86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine e Andreea! Insistă să îți spună cine e oricum e cineva care l-a marcat cândva sau e cineva de acum, sau e cineva pe care îi ciudă rău o dușmancă. Întreabă-l dacă îi ciudă pe ea.

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca el este dificil și nu știe sa se poarte într o relație. Nu vârsta e problema la el ci caracterul lui

| Anemona2020 a răspuns:

Eu zic sa il lasi naiba si sa iti vezi de viata ta. Asta observ ca la orice te scoate pe tine vinovata. Chiar vrei da iti inchizi viata de acum cu unu de 30 de ani?
Si eu am avut aceeasi experienta ca tine. Dupa multi ani l—am vazut pe Facebook pe un baiat pe care il stiam de mica. El tot 30 de ani are acum. Si am vorbit pe Facebook si tot asa imi zicea ca sa ne mutam amandoi ca etc. Mi s-a parut ciudat si aiurit. Prea matur si nu imi place. Asa ca ai toata viata inainte lasa naiba barbatii astia asa batrani.

| anonim_4396 explică (pentru Anemona2020):

Păi îi dau pace, m-a blocat pe toate rețelele. Oricum eu când am început să vorbim, am luat-o mai ușor. Era prea ciudat, orice punea vina pe mine. Dacă el nu ma suna nu era problema dar dacă eu am zis ca îl sun și nu l-am sunat îmi zicea ca nu mi dau interesul și ca nu vreau relație serioasă...