| Auslesse a întrebat:

Voua vi se pare normal ca un baiat si-o fata dupa ce au avut o relatie si se despart,sa ramana prieteni?(chiar daca,inca, se iubesc)?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu deoarece a existat un trecut si poate influenta negativ la unul din parteneri. Daca s-a pus capac a fost dintr-un motiv anume si prietenia nu e nici-o solutie ci uitarea.

| Auslesse explică (pentru mgtow):

Si daca noi doi(ca despre mine si prietenul meu e vorba), am fost nevoiti sa ne despartim, fara voia noastra? cum sa-l uit, daca tot timpul ma gandesc la el...si totul imi aminteste de el?sad

| mgtow a răspuns (pentru Auslesse):

Daca nu a fost din vina voastra nu e normal, ar trebui sa incercati sa rezolvati problema si dusmanii trasi la raspundere.

| Auslesse explică (pentru mgtow):

"Dusmanii"...era bine daca erau dusmani, tatal meu e cel care nu ma mai lasa cu el.pentru ca a auzit niste lucruri despre el..si asta e motivul pentru care nu-l mai vrea in preajma measaddar el tot insista, ma suna ( ieri m-a sunat de 30 de ori)..imi trimite mesaje. vorbim, dar mi-e teama ca mai tare ne amagim.sad

| mgtow a răspuns (pentru Auslesse):

Face ce crezi ca e mai bine sau mai vezi daca taicatu are dreptate ca e un golan urmarindu-l.

| Auslesse explică (pentru mgtow):

Tata e si coleg de munca..cu el.Si iti dai seama, ca a mai observat asa, felul in care se comporta.l-a iertat o data.Insa,acum nu vrea sa mai auda ca vorbim, chiar si la telefon.El nu stie ca tatal meu a aflat anumite lucruri despre el.

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă există dragoste, atracție din partea cel puțin unuia dintre cei doi, nu e deloc ușor, pentru că suferința nu va putea fi evitată.

Însă dacă sentimentele s-au stins și de o parte, și de cealaltă, iar relația s-a încheiat într-un mod amiabil, atunci da, pot fără probleme să rămână prieteni, păstrând o relație pur amicală, bazată pe interese comune, prieteni comuni... Ceea ce ar fi de preferat.

| Kylexy a răspuns:

In primul rand iti faci tie rau si in al 2 lea rand nu ai sa il uiti niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare se chinuie in felul lui. happy

| vlad89c a răspuns:

Daca se iubesc nu mi se pare logic ca ei sa fie doar prieteni, daca au asemenea sentimente, dar pentru ca iti stiu povestea, s-ar putea sa fi obligata de imprejurimi sa ramai doar prieten cu el, dar in mod normal, nu e normalhappy.

| Auslesse explică (pentru vlad89c):

Tocmai la asta ma gandeam si eu...altceva decat prietenie nu stiu dac-o sa mai fie intre noi.el macar atat vrea.eu n-as vrea lucrul asta,pentru ca, in felul asta, consider ca mai tare ne amagin amandoi.dar pentru el, o sa fac asta. apropo, acum 10 minute mi-a trimis mesaj.si se vede ca sufera...muultsad

| vlad89c a răspuns (pentru Auslesse):

Pai ti-am zis ca i-ai putea spune sa ii ceara scuze tatalui tau, si sa ii ceara sa o ia de la inceput cu el, iar tu, daca ai incredere in el, ai putea sa ii mai dai o sansa.
Daca totusi nu ai incredere, atunci ramaneti prieteni, dar o sa fie cam durereos pentru amandoi daca va veti mai intalni pe strada...

| Auslesse explică (pentru vlad89c):

Tatalui meu i-a cerut scuze...dar tata nu vrea sa mai auda de asa ceva.De 3 zile, de cand a inceput toata chestia asta, parca nu mai sunt eu..nu mai a chef de nimic.Toata ziua stau cu ochii pe telefon, asteptand un mesaj de la el...si-n cele din urma, il primescsad

| vlad89c a răspuns (pentru Auslesse):

I-as spune sa fie mai insistent, sa ii promita ca nu se va mai comporta necivilizat, si sa il lase macar 1 saptamana, ca sa observe ca s-a schimbat.

| Auslesse explică (pentru vlad89c):

A insistat cat de mult a putut si el.ba chiar, a venit la mine acasa la 6:00 dimineata...mi se rupe sufletul cand stiu ca sufera.

| vlad89c a răspuns (pentru Auslesse):

Incearca si tu sa il convigi pe tatal tau, si spune-i ca il vei inspecta si tu.
Trebuie sa plec, by3.

| Auslesse explică (pentru vlad89c):

O sa vad ce mai pot face, daca se mai poate face ceva. sper sa mai vorbesc cu tine.byebig grin

| Fuchii a răspuns:

: )Daca se iubesc poate fii normal...dar poate se gandesc ca nu vor sa se raneasca reciproc... poate stii la ce ma refer.

| k1fighter a răspuns:

Daca doi oameni care au avut o relatie si apoi s-au despartit iar in cele din urma au devenit prieteni, inseamna ca ori nu s-au iubit niciodata ori inca se mai iubesc.Referitor la aceasta intrebare cred ca nu este deloc normal daca se iubesc sa fie doar prieteni.

| pavdany92 a răspuns:

Sincer dupa parerea mea cei care se despart dar inca tin unul la altul se despart pentru ca dramatizeaza prea mult, cunosc un cuplu care fac asa desi e clar si iti dai seama numai dupa cum se uita unul la celalalt tot fac figuri laughing

| Bittza a răspuns:

Sigur ca e normal atat timp cat nu se ajunge la mai mult happy.
este normal sa mai tina unu la altuwinking...
mi se pare chiar foarte frumos, inseamna k esti om cu bun simt si respect de sine...batting eyelashes