| Ionela9999 a întrebat:

Vreau parerea voastra. Am 18 ani si sunt intr-o relatie de 2 ani jumatate. Problema e ca, cred ca sunt atrasa de un baiat. Imi place cand imi da atentie dar cand nu mai sunt in preajma lui, nu ma mai gandesc la el. E ca si cum el pentru mine e doar o simpla persoana. Insa, daca m-as desparti de prietenul meu, m-as combina cu el. Voi ce credeti? Se poate sa imi placa doar atentia lui? Poate e din cauza monotoniei. Mentionez ca el ma place, dar eu imi iubesc prietenul enorm si niciodata nu l-as lasa pentru el.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc de enormitatea cu care afirmi ca-ti iubesti prietenul!
Tocmai ai dovedit aici ca nu-i asa, afirmand ca-ti place de un altul si ca te-ai cupla cu el, daca nu ai mai fii cu iubitul tau.
care fata indragostita de un baiat, s-ar gandii la doi baieti deodata?!
Una care se minte pe ea insasi, pentru ca dragostea aia imensa, nu-i nici macar dragoste, poate simpatie, poate atractie, poate materialism, poate avantaje, dar nu dragoste sincera si adevarata.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da, este posibil sa fii atrasa de el. In general, oamenilor nu le place atentia primita de la persoanele de sex opus de care nu sunt atrase.

Insa nu este nimic in neregula cu asta. Cand esti intr-o relatie de lunga durata, se poate intampla sa intalnesti alte persoane, in afara de prietenul tau, de care sa fii atrasa. Insa atat timp cat nu dai curs acestor sentimente si nu te gandesti zi si noapte la persoana respectiva, nu este nimic in neregula.

| Alexandru0007 a răspuns:

La varsta ta ce vrei sa fie? te plictisesti repede. iti umbla hormonii ca toate alea. esti cam nehotarata si iti place atentia. apoi te plictisesti. nu e ok

| ambicio a răspuns:

Atracție sexuală, hormoni, e ceva fiziologic.

| sprezero a răspuns:

Vezi' de relatia ta si nu te prosti...