| yournameplease a întrebat:

Ma numesc Ioana, am 17 ani, sunt la liceu si sunt confuza. Nu stiu ce este aceea iubire, relatie. Nu am avut o relatie pana acum si consider ca este o rusine( sa nu ai pana la varsta aceasta). Nu s-a intamplat fiindca: ba am placut pe cineva si nu mi-a raspus la fel, ba eram atrasa de un baiat frumos si asa ajungeam sa il "plac", dar asa a trecut timpul si niciodata nu am reusit sa iau contact cu un din baietii frumosi.(care mai mereu sunt tipii rai, care-si bat joc). Ei sunt altfel, nu au sentimente, sunt mai mari. Baietii care ma placeau/ ma plac nu reprezinta pentru mine un interes. De curand, un baiat mai mic cu un an si jumatate si-a facut curajul sa ma bage in seama. Este un om exceptional, o persoana sincera care tine la mine enorm, doar ca eu ...nu stiu daca vreau sa intru intr-o relatie cu el. Spun asta pentru ca inainte sa ia legatura cu mine, stiam ca ma place si nu ii dadeam atentie( am facut-o dintr-un pariu pe care l-am pus cu mama si am ajuns sa ies cu el de cateva ori afara tot la indemnul mamei ), pe urma am vorbit cu el si ce sa vedeti: intr-adevar avem multe in comun, ne intelegem. Nu stiu ce ma opreste sa fiu cu el. Nu ma gandesc la el, asa cum o face el, nu simt nevoia sa fiu in preajma lui. ( il vad ca pe un prieten foarte bun). Problema este ca tine la mine, este dragut la fata, doar ca nu stiu ce sa fac. In ziua de azi rar mai sunt oameni care tin la tine si draguti. Imi este teama, nu vreau sa il ranesc. Nu stiu daca sa fac acest pas. Nu simt sa il fac.( dar el este un om bun). Va rog, ajutati-ma sa imi lamuresc problema.

Răspuns Câştigător
| WildLatte a răspuns:

Nu este o rusine sa nu ai o relatie pana la varsta asta, iar in legatura cu acest baiat ar fi bine sa nu ai o relatie cu el daca nu esti sigura pe ce simti si ce iti doresti. Lasa sa mai treaca putin timpul si vezi ce se intampla si daca sentimentele tale pentru el se schimba. Nu cred ca ar trebui sa ai o relatie cu el doar ca asa spune mama ta sau altcineva. trebuie sa-ti doresti tu asta cu adevarat, nu pentru ca asta isi doresc ei.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Intra intr-o relatie cu el si poate cu timpul vei invata sa-l iubesti

| PufoshenienexT a răspuns:

Nu este o rusine sa nu ai o relatie pana la varsta aceasta vei avea una cand vei fi pregetita

| covrigeisarati a răspuns:

Tine-l aproape de tine, ori ca iubit ori ca un prieten foarte bun daca zici ca este atat de cumsecade. poate asa o sa il cunosti mai bine si iti vei da seama ce vrei cu adevarat de la el. mult succes.