| KristinnaKr a întrebat:

Vreau sa le fac un cadou confectionat de mine prietenelor mele dar nu stiu ce. poate ceva legat de prietenia noastra la asta ma gandeam, ma puteti ajuta cu niste idei?( sunt fata ci nu baiat ) laughing...km cred altii

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Poti cumpara cate o rama sugestiva pentru fiecare prietena (se gasesc diferite forme la magazinele chinezesti si nu sunt foarte scumpe) in care sa inramezi o fotografie a grupului vostru. Va fi un dar dragut si de durata!

20 răspunsuri:
| psihox a răspuns:

Trei papusi confectionate din materiale rezistente si legate printr-o sfoara groasa.

| andalu a răspuns:

Daca ai talent, niste figurine din plastelina

| lencikk a răspuns:

Ai putea sa ii faci o cutie cu bijuterii confectionata de ubig grin

| uite aici a răspuns:

Fa niste origami...sunt originalehappy

| YepIsSuspended a răspuns:

Bratara, curea... orice ai la indemana

Daca sunteti prietene, gestul conteazawinking

| allleeeee a răspuns:

Ca tot e frig ai putea sa ii impletesti niste manusi, fular, caciula. Ce ti se pare mai simplu.Si poti sa scrii ceva legat de voi acolo.Si poti sa cosi diferite modele.Si daca nu te pricepi poti sa ceri ajutorul bunicii sau al mamei tale.

| AlecSSyA a răspuns:

Si eu ma gandeam tot la renumitele bratari ale prieteniei, la rame cu fotografia voastra impreuna sau la un lantisor finut cu initialele voastre, dar am citit intr-o revista ca poti cumpara cutiute micute si sa faceti pe o pangliga subtirica fiecare cate un nod, apoi sa o asezati in cutiuta si sa o puneti la vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bratara prieteniei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lantisorwinking ai putea sa pui ca pandantiv ceva cu initialele voastretongue
sau o bratara personalizatawinking pe care sa scrie: o prietenie trece si prin foc|tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din scoici de mare poti confectiona o inima...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sa fac o cutie de bijuteriii?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga cel mai bine e sa faci o petrecere si totul va fi minunat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga cel mai bine e sa faci o petrecere si totul va fi minunat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga cel mai bine e sa faci o petrecere si totul va fi minunat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate codourile vor fi minunate, dar daca sunteti prieteni cel mai bun cadou ar trebui sa fie pentru ele prietenia ta sustinerea ajutorul si increderea care o primesc in toata ziua de la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa dai la comanda o ceasca, pe care sa pui poza voasta, ceva original si care va fi pastrata crede-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o bratara a prieteniei si eu sunt fata m-am gandit sa ii fac si eu sambata face 9 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kristina fa un lantisor sau o bratara a prieteniei sau un ienel

| rapidista a răspuns:

Ai putea incerca sa faci asa numitele "bratari ale prieteniei". Poti invata de aici http://blog.nisi.ro/2009/09/cum-se-fac-bratarile-prieteniei-partea-a-doua/ si daca n-ai inteles da un search pe google "bratari ale prieteniei" sau "friendship" si sigur te va ajuta mai mult. Mult succes!

| franck2222 a răspuns:

Incearca o petrecere sa vezi ce bine se simt