| bobby_9594 a întrebat:

Vreau sa va intreb, si sa-mi spune-ti opinia voastra cum ar trebui sa procedez ca ginerele sa ma placa? locuiesc f departe de iei, e proaspat ginere, nu ne cunoastem de mult, si nu am mai fost soacra, ha, ha... astept sfaturile voastre, multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca indeplinesti toate conditiile sa te placa - locuiesti departe, asa ca nu vei interveni intre ei, e proaspat ginere, asa ca nu are inca motive sa nu-i placi si nu va cunoasteti bine, asa ca nu-ti cunoaste defectele(daca ai vreunul). Daca situatia ramane cam la fel si nu vei interveni intre ei, in cazul inerentelor frecusuri de inceput, precis ca o sa te placa. Mai mult si mai repede te va placea daca o sa-i arati ca il apreciezi, pentru merite pe care chiar le are. De altfel, este mult mai important, decat sa te placa pe tine, sa o placa si sa o iubeasca in continuare pe fiica ta si totul o sa fie OK, vei fi si tu multumita, ca fiica si-a gasit fericirea. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa dragoste cu el...