| LastChanse a întrebat:

Vreau sfaturi. pls

Am fost pentru cateva luni cu o fata care atunci avea un prieten dar l-a lasat pentru mine. si cred ca a facut-o doar ca sa ii faca in ciuda lui pe moment. deci nu tinea la mine pentru ca aveam o relatie la distanta. dar treptat ne-am apropiat. si am creeat o legatura de suflet intre noi si cat timp am fost impreuna am fructificato. din pacate m-am vazut o singura data cu ea nu te poti indragosti de la prima intalnire mai ales pentru ca ea e foarte timida. si cred ca tine la mine dar cum pot transforma amicitia in dragoste? pentru ca am gresit la inceput. am luato ca prieten si acum vrea sa ramanem doar amici dar tin la ea, o iubesc

Si cand ii spun ca o iubesc nu-mi raspunde si nu spune nici da si nici nu. va rog sfaturi cum sa o fac sa tina la mine

el la inceput nu i-am aratat decat afectiune nu protectie dar baiatu ala i-a promis tot, eu nu sunt sarac. el este si la scoala d aceea invata foarte bine ea spune ca este inteligent dar invata toata ziua face pregatire. eu invat o data pe saptamana si am rezultate numai d 7-8 in sus... pentru ca nu o sa ma ajute la nimic am alte prioritati. si nu sunt legate d o viata de salariat

pana acum nu i-am spus nimic d astea cum sa o fac sa inteleaga sa aiba incredere ca o iubesc si vreau sa fiu cu ea de acum

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Mi-am dat seama si eu ca nu e materialista. Da, a ales sa fie cu tine ca sa ii faca lui in ciuda. In ideea ca viata merge mai departe si nu se lasa calcata in picioare. Da, ai ajuns sa fii o prezenta placuta pentru ea, sunt convins de asta. Ideea insa e alta. Fata a vazut ca ai multe calitati dar totodata nu ai acele calitati necesare ca sa o faci sa spuna : asta e iubirea vietii mele. Esti doar un baiat dragut, un prieten de nadejde si cam atat. Te-a placut pentru ca esti mai dragut fata de unii marlani de balta plini de figuri pe ei. Dar asta doar pentru ca astfel de persoane sunt o minunata forma de relaxare. Te ajuta foarte mult sa te stii inteles si ascultat si ca ii pasa cuiva de tine cu adevarat. Tu ai facut toate astea. I-ai aratat ca iti pasa. Si sunt sigur ca este recunoscatoare intr-o oarecare masura. Dar trebuie sa intelegi ca nu trebuie ca o relatie sa ia nastere cu '' te accept '' in loc de '' te plac ''. Pe tine te-a acceptat in momente in care fii sigur nu prea era nimeni si ai fost ca o minune pentru ea. Dar ea te -a privit din start ca asa ceva. Stia foarte bine ca raspunsul nu esti tu. Cu tot ce ai facut tu, imi pare rau sa iti spun dar 70% se va intoarce la baiatul ala, 20% isi va gasi un al treilea cat de curand si 10% nu vei fi tu acela si vei ramane doar un prieten. Cam asta e adevarul. Nu poti schimba nimic. Oricat ai incerca. Poti sa faci doar doua lucruri. Poti sa fugi strigand in gura mare : Egoisto! Sau poti sa intelegi situatia, sa vezi ca nu ai cum sa fii tu alesul. Dar poti fi alaturi de ea strangand din dinti cand ea iti povesteste de viata e sentimentala. Sperand ca poate intr-o zi se va schimba ceva. Eu am trait asa ceva. Am preferat sa plec si sa nu ma uit in urma. Eu spun ca e cel mai bine. Daca tu credeai pana acum ca poate fi iubire si a fost prietenie, cand crezi ca poate fi prietenie va fi nimic. Asta e o certitudine.

1 răspuns:
| LastChanse explică:

Nu e materialista.