| cristhina a întrebat:

Vreau un sfat! Am o casnicie de 9 ani si o fetita de aproape 7 ani.ma inteleg perfect cu sotul meu, binneteles cu mici certuri.de ceva vreme imi spune sa mai facem un copil si eu imi doresc asta, dar noi avem o casa in constructie si deocamdata stam cu chirie.eu am zis sa terminam casa si dupa aceea sa facem un bebe. el insista si nu as vrea sa-l supar. ne iubeste foarte mult pe mine si fetita mea.am mai avut un bebe acum 3 ani si am pierdut sarcina la 5 luni.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune si fai pe plac.eu cand am terminat casa l-am facut pe al treilea.era fetita.acum e clasa antai a trecut a doua. te trezesti si cu casa facuta si cu baietelul mare. o sa vezi. timpul nu asteapta.

16 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Primul plan sanatatea si familia, restul se rezolva de la sine!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca va intelegeti bine de ce sa mai amanati, timpul trece si o data cu trecerea lui apare comoditatea, fetita va fi mare si nu vei mai dori sa o ei de la capat cu un copil mic.

auran
| auran a răspuns:

Daca era sa stau sa am o casa sau bani, atunci nu eram nici maritata si nici cei doi copilasi nu-i aveam. Si noi am stat cu chirie o perioada nu spun ca este usor dar, crezi ca vei termina casa atat de repede incat sa poti indeplini si rugamintea sotului (mai ales ca si tu iti doresti) - copiii nu vin atunci cand ii programezi. Si eu am pierdut un bebe intre cei doi copii pe care ii am (al doilea a venit dupa tratamente - asta vrei!).

| Parintele a răspuns:

Termina-ti casa. puneti-va la casa voastra si apoi faceti bebele. Nu te-ai simtii mai bine sa faci un bebe in casa ta?

| Moneyandfame a răspuns:

Sa il superi, de parca aveti 18 ani si o relatie de cateva luni. Vorbeste cu el deschis, spune-i argumentele tale, explica-i pe intelesul lui.Conteaza si modul in care ii spui. Daca il duce putin capul, o sa inteleaga.Nu cred ca daca nu intelege o sa bage divort.Sau mai stii.

| yoanna73 a răspuns:

Eu cred ca iti e frica sa nu se intample ca acum 3 ani.eu am pierdut 4 sarcini. daca nu vrei probleme in casnicie e mai bine sa faci.

| Claudiu_7827 a răspuns:

Nui face pe plac...cred k el poate sa inteleaga situatia!
Sa cresti un copil mic necesita un consum de bunuri!

Eu as zice sa va faceti casa si apoi faci cati vrea el...in limita posibilitatiilor financiare! Asta pentru a trai decent!

| maya_1276 a răspuns:

Te felicit pentru casnicia ta fericita...in viata treci peste orice daca esti fericit si ai pe cineva ca sprijin... tu ai un sot care te iubesc si o fetita minunata. daca amandoi va doriti acest copil...nu mai astepta.nu programa venirea unui copil... un bebe este o binecuvantare de la D-zeu...

| georgy_4632 a răspuns:

Cum creste unul, va creste si al doilea.Copii de fac la timpul lor, nu cand vei fi prea batrana, fara chef de a mai creste altii.Eu am unul singur, pentru ca nu am avut cu cine sa fac un altul, iar acum nu isi are rostul un alt copil, e mai bine sa fiu bunica decat mama, dar sti ce imi pare cel mai rau? Eu am surori, dar copilul meu e singur pe lume, nu are cui sa-i spuna, cui sa ii ceara parerea.

| frumusik007007 a răspuns:

Explicai ca un copil inseamna responsabilitate si dupa cate am inteles stati cu chirie si nu e tocmai momentul unui copil dar asta e decizia voastra

| izh56 a răspuns:

Discutati mai mult despre asta si cu siguranta veti ajunge la un consens mai ales ca va intelegeti bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de parere cu tine...Prima data ar trebui sa terminati casa...Am si eu un unchi cam in aceeasi situatie ca a ta. Vor sa termine casa si dupa aceea sa faca copilwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e f bine intrebarea totul depinde de voi este adevarat ca trebuie sa terminati casa dar vezi tu daca intii facem casa apoi luam mas apoi ne plimbam se trece voata si mai faci la 45 de ani copii? nu daca spui ca e totul bine intelegere si va iubiti atunci merita efortul pentru ca cu as lui dumnezeu le faceti pe toate dar... cu rabdare sanatosi sa fiti ok hai la treaba///

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o norocoasa.Ai o casnicie fericita, sotul te iubeste.Este tot ceea ce-si poate dori o femeie intr-o relatie. Daca el isi doreste un alt copil acum, eu zic sa-i respecti decizia.Se poate ca atunci cand vei spune tu ca esti pregatita sa nu mai vrea el.Cunosc astfel de cazuri.Cu dragoste si daruire ve-ti termina si casa ve-ti creste si al doilea copil, cu iubire reusesti sa le imbini pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu simti ca vrei, atunci nu-ti mai fa griji, lucrurile se vor rezolva, e adevarat, cu mult efort. Daca nu esti pregatita cu adevarat pentru. un nou copil, explica-i acest lucru.

| cristhina explică:

Va multumesc din tot sufletul pt.mesajele voastre!