| Geo12ionela a întrebat:

Buna TPU! Sunt din voi care se pricep la interpretat vise?
Alaltaseara am visat ca am primit un biletel dar nu imi amintesc de la cine, iar pe bilet scria "EATI INSARCINATA". Tin minte ca in vis, aceste cuvinte imi crease o stare de teama dar in acelasi timp de fericire.
Vreau sa adaug faptul ca sunt casatorita, ne dorim ambii un copil doar ca am vrea sa mai asteptam putin, deoarece inca e apartamentul in renovare, si am vrea sa terminam ca mai apoi sa ne gandim la o posibila sarcina.
Okk... aseara am visat cum ca am nascut o fetita, nu am visat momentul nasterii ci doar ca o aveam in fața mea, o tineam in brate si o vedeam cat de frumoasa e,, o analizam toata, ii numaram degetelele si ma bucuram ca nu are nici o problema. Eram asa de fericita, si ma simteam implinita si simteam ca ma topesc de dragul ei cand o vedeam cum zambeste.
Dupa visul de aseara am inceput sa am o dorinta mult mai mare de a avea un copil. Poate insemna faptul ca imi doresc si ca ar trebui sa facem pasul acesta? Sau din contra, ceva rau?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Noi am avut mai intai copii si apoi am avut casa noastra...cum au venit copiii, au venit si realizarile, asa ca nu va mai planificati asa mult lucrurile si, mai ales, copiii.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Visele nu au nicio semnificatie in viata reala, ci sunt doar produsul subconstientului. Nu-ti face deloc bine ca in aproape 2024 sa crezi ca visele aduc necaz si alte superstitii sau interpretari de acum sute/mii de ani.

| AliGab a răspuns:

Plus ca visele nu trebuie interpretate, ele reprezinta doar subconstientul nostru.

| sonia1258 a răspuns:

Am citit undeva ca a crede in vise e o alegere, daca crezi se materializeaza da nu nu.Dar asa ca sa te incurajez nu vad nimic rau in acest vis nu trebuie sa iti faci griji, poate ca te gandesti la asta de aia si visezi, dar ca sa faci pasul trebuie sa vrei foarte mult nu sa te ghidezi dupa vise, parerea mea.

| Teolino321 a răspuns:

Eu sunt extrem de bun la interpretat vise( sau așa mi-a spus o ghicitoare ) dar din ce îmi aduc aminte biletul pe care scrie,, sunt însărcinată ‘’ însemna de obicei ori ca veți murii schizofrenică ori ca vi se va strica televizorul ( sper să fie a doua )