| OanaMihaelaU a întrebat:

Buna!
Am un Asus X52J si am instalat Windows 7 Ultimate. Toate bune si frumoase pana in momentul in care mi-a aparut o eroare: ecran albastru cu un scris alb. Am verificat in control panel... la other drivers am cu semnul exclamarii galben PCI Simple Communications Controllers. Stie cineva care ar putea fi problema? Deja am instalat de trei ori Windowsul si chiar am nevoie de laptop.
Va multumesc anticipat!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra in
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi tot ce trebuie sa instalezi ulterior si cele mai noi.
Daca continua problema e o piesa defecta.

| OanaMihaelaU explică (pentru Salontanul):

Multumesc!
Am facut cum mi-ai spus, acum e totul ok in Device Manager. Sper nici sa nu se mai faca ecranul albastru.

| Salontanul a răspuns (pentru OanaMihaelaU):

Posibil sa fie si alta defectiune.

| OanaMihaelaU explică (pentru Salontanul):

Dupa vreo 10 ore iar mi-a aparut blue screen... Apoi am intrat iar unde ai zis tu, am mai instalat chestii, iar acum au trecut vreo 4 ore si inca nu mi-a aparut eroarea. Ce alta defectiune crezi ca ar putea fi?

| Salontanul a răspuns (pentru OanaMihaelaU):

Placa video, memoria, HDD-ul, placa de baza cau DVD-ul cu Windows-ul.