| NimeniSiAtat a întrebat:

Cum conectez un router ASUS la un laptop, windows 7? Imi apare semnul exclamarii pe ceva galben, la semnal.

Răspuns Câştigător
| Pyo a răspuns:

Salut,

Bagi cablul UTP in laptop si cealalta parte in router unde scrie WAN, dupa mergi in Control Panel -> Network and Shareing Center -> Change Adapter Settings -> dublu click pe Local Area Connection -> details si te uiti ce IP ai la default gateway (de obicei 192.168.0.1 sau 192.168.1.1) dupa ce ai aflat ce ip are routerul intri intr-un browser si bagi acel IP, te loghezi cu userul si parola de la router dupa care incepi sa il configurezi

O zi faina

| NimeniSiAtat explică (pentru Pyo):

Merci!

| K0sti a răspuns (pentru Pyo):

Cum sa bage cablul in WAN? Se baga in LAN, nu in WAN!

| Pyo a răspuns (pentru K0sti):

Corect, imi cer scuze, in LAN trebuie sa bagi cablul.

| K0sti a răspuns (pentru Pyo):

happy