| adyptm a întrebat:

Problema imprimanta HP deskjet 940c cu windows 7?
Problema sta in felul urmator am instalat windowsul toate bune si frumoase pana sa dau print la un document, windowsul eu stiind ca isi ia driverele singur. cand dau prind imi apare decat Microsoft XPS Document Writer la imprimante. dau click pe "Control Panel\Hardware and Sound\Devices and Printers" si la printers imi apare imprimanta "DeskJet 940C" dar cu semnul exclamarii si dau click dreapta pe imprimanta si la "Troubleshoot" imi arata semnul exclamarii! nu mai am cd-ul de la imprimanta... pe windous xp cel vechi care l-am avut a mers... astept sugestii va rog ca mi-am batut capul cu ea cu sutee de incercari sfarsind cu esec adica sa nu imi vada imprimanta cand dau print!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil ca nu ai drivere pwntru Windows 7. Uite aici drivere. Trebuie sa te inscrii pe site si le dai jos si gata. http://h20000.www2.hp.com/......wnload.jsp

| adyptm explică:

Am incercat si cu ala da nu merge pe windows 7 X32 bit-i nu imi da exe pentru instalare si pe x64 bit-i imi da da nu instaleaza da eroare!sad si la downloadare spune " Install the Driver Using Windows Update with a USB Connection (Downloadable Driver Not Available)"

| adyptm explică:

Sorin... am incercat si cu ala da nu merge pe windows 7 X32 bit-i nu imi da exe pentru instalare si pe x64 bit-i imi da da nu instaleaza da eroare!sad si la downloadare spune " Install the Driver Using Windows Update with a USB Connection (Downloadable Driver Not Available)"