| Lionesseh a întrebat:

În urmă cu o săptămână mi-am luat un router micuț TP-LINK TL-WR7409. Am reușit să mi-l instalez, dar internetul merge în hopuri. Doar de 4 ori am reușit să intru pe net. Adica routerul merge, dar netul nu. (am încercat să îl conectez la laptop și nu a mers). Internetul prin cablu e de la RCS RDS. Vreau câteva indicații... Poate nu am procedat bine. Dau fundă răspunsului care mă ajuta. App. scuze de categorie.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| Ax3LdeV a răspuns:

Intri pe adresa routerului dai clone mac si merge, intri de pe laptop

4 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

De la cine ai internetul?

| Lionesseh explică (pentru Ax3LdeV):

RdsRcs

| Ax3LdeV a răspuns (pentru Lionesseh):

Intri pe adresa routerului dai clone mac si merge, intri de pe laptop

| AnonimaSecretá a răspuns:

Si eu am avut probleme cu firma, desi am un contract pentru internetul de mare viteza, nu beneficiez de el. Sincer iti recomand sa schimbi firma. Nu sunt seriosi! O seara placuta!

Astept si o fundita!

| Lionesseh explică (pentru AnonimaSecretá):

Da, dar pe laptop merge...asta e ideea. De fapt nu știu cum să fac. Odată ce pe laptop merge, ar trebui. să meargă și pe router.