| tonyc7 a întrebat:

Care credeti ca e cea mai placuta retea de socializare dintre Facebook, Twitter si Instagram? Ce are una si nu are cealalta? Si de ce in unele tari (foarte civilizate, precum SUA) utilizatorii de Twitter sau Instagram sunt mult mai numerosi decat cei de Facebook?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
2 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

Personal cred ca facebookul, acolo se afla mai usor ce face x, y. Pe Instagram personal am întâlnit multi fitosi. Depinde.
SUA folosește twitter datorita celebrităților ce sunt acolo, probabil si ca poti posta materiale nsfw fara sa iti fie stearsa postarea

| Design2021 a răspuns:

Facebook este deja expirata (nu gasesti content de calitate), Instagram este prea pentru copii, nu inveti nimic de acolo, doar pierzi vremea degeaba.

Pentru oameni maturi se foloseste Twitter pentru ca acolo poti gasi tot felul de informatii interesante din diferite domenii pe care nu le poti gasi pe celelalte 2.

Acum depide si ce te intereseaza pe tine. Daca nu ai o viziune open-mind te multumesti cu face si insta.