| klaws007 a întrebat:

am si eu o problema. am un lenovo g555 care in mod normal ar trebui sa mearga si pe windows xp, dar in timpul instalarii, leptopul se opreste brusc. stie careva care ar putea fi problema?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
1 răspuns:
| razvanel92 a răspuns:

Salut,cand ti se stinge iti apare repede ecreanul albastru si isi face shutdown? sau iti face direct, daca ti se stinge singur de nebun scoate bateria si lasa-l decat cu alimentatorul bagat in priza, daca nici asa nu merge scoate 1 placuta de rami de la el si incearca sa instalezi,daca nici asa nu isi face treaba,apucate sa il desfaci si curata ventilatia de la el,poate este blocat cu praf, mizerii, par etc.cam astea ar fi, de cele mai multe ori cand se sting ori sa incalzeste procesorul si nu are venilatie(sau pasta termoconductoare aplicata) ori.il poti duce la un service happy