| AugustinFiltru a întrebat:

Am un laptop Lenovo G555 la care s-a cam stricat monitorul(placa video) si as vrea sa il conectez la un monitor extern. Am facut asta dar problema este ca daca intru i n jocuri monitorul extern se stinge si imi apare din nou pe displayul de la laptop!
Stiti ce as putea face sa imi mearga jocurile pe monitorul extern?

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pai daca ai bulita placa video cum vrei sa mearga?

| AugustinFiltru explică (pentru express11):

Man! mie imi merge sa ma joc da nu in fullscreen! adica intru in joc si imi trece automat la displayul laptopului, nu ramane pe monitorul extern!

| K0sti a răspuns:

Ma nene, placa video e placa video, monitorul e monitor! Hotaraste-te ce ai stricat? Tu confunzi merele cu perele! Grav!

| AugustinFiltru explică (pentru K0sti):

Man esti boland rau de tot!
am zis ca mi s-a stricat displayul de la laptop si folosesc monitor extern! dar nu pot sa ma joc in fullscreen pentru ca imi revine la displayul laptopului

| K0sti a răspuns (pentru AugustinFiltru):

Eu sau tu? "Am un laptop Lenovo G555 la care s-a cam stricat monitorul(placa video)"...eu am scris asta?