| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am o problema nu prea mare dar ar cam trebui rezolvata dupa mine. Acum 3 luni am incercat sa dau upgrade de la windows 7 la 10 pe calculatorul meu, cam vechi! Chestia e ca mi-a facut scut priza in timpul instalarii iar instalarea a dat fail! Windows-ul a intrat in genuine dar am reusit sa instalez o alta copie a windowsului, una completa (windows 7). Am decis sa las calculatorul asa deoarece cred ca e prea vechi si un upgrade l-ar face sa mearga mai incet! Totul e bine, calculatorul merge, dar copia de windows, cea in genuine a ramas acolo asta insemnand ca am doua windows-uri instalate! Acum vreau sa intreb daca stie cineva cum as putea sa sterg cealalta copie de windows (cea neoficiala)?

3 răspunsuri:
| EusebiuPWN a răspuns:

In momentul in care iti faci partitiile, trebuie sa le stergi pe toate, iar apoi sa le creezi din nou. Deci daca vrei sa nu mai ai cealalta copie de windows, trebuie sa-ti instalezi din nou windows-ul. E imposibil sa-ti faca scurt cand instalezi windows 10, a fost o coincidenta, poti sa mai incerci o data fara grija.

| RedTMS a răspuns (pentru EusebiuPWN):

Scurt a facut de la priza si problema e ca am avut ghinionul sa se intample in timpul instalarii

| Bubulescu_Cristi_1998 a răspuns:

Stii raspunsul:Cand reinstalezi un windows, se sterge totul, absolut tot. Poti sa instalezi iar windowsul, dar cu o alta versiune, cum ar fi windows 7 pro, 8.1 dar nu 10 ca s-ar putea sa faca iar scurt. funda?