| iralu a întrebat:

Poate o sa vi se para o tampenie, dar din moment ce nu ma pricep trebuie sa intreb. Un prieten ma tot amentinta ca imi intra in laptop si ca o sa imi citeasca arhiva de mess si imi ia documentele...etc. E posibil asa ceva? Adica mie mi se pare o aberatie. Singurul contact pe care el l-a avut cu laptopul meu a fost youtube si facebook, in rest nu a accesat nimic de pe el. Intr-un fel sunt putin speriata...adica e viata mea personala aici. Oricum, mi-ar fi de folos cateva raspunsuri. Multumesc mult!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Daca ai primit fisiere de la el, poze si astea se poate.E posibil sa-ti fi trimis un keylogger si astfel iti monitorizeaza tot ce scrii.

4 răspunsuri:
| rebelmonk a răspuns:

Daca ti-a instalat pe el un keylogger si un mailswicher e posibil sau un teamwiewer setat cum trebuie adica sa se deschida odata cu windowsul in hidemode fara shuffle la parola; mai sunt multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AI grija pe cine lasi la calculatorul tau. Oricine iti poate instala un program spion cu care poate face ORICE cu calculatorul tau de la distanta.

| nellyneliana a răspuns:

Arhiva de mess o poate citi doar daca tu ai setat sa ti se salveze toate convorbirile si asta doar daca are acces direct la calculatorul tau, altfel nu se poate. Nici sa iti ia documente nu cred ca e posibil. Eu cred ca vrea doar sa te sperie. Ai grija!

| iralu explică:

Damn! Da, am primit de la el ceva melodii, dar sincer mie nu mi se pare tipul care ar fi suficient de pregatit pentru asa ceva, dar ma ingrijoreaza oricum. Multumesc tuturor pentru ajutor>big grin