| 12Hsgsvu12 a întrebat:

Unde pot accesa sa întru pe dark web?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
8 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Mai bine stai liniștitbig grin

| sammie a răspuns:

Du-te ma copilașule la somn.

| 12Hsgsvu12 explică (pentru sammie):

Copil? Ai poza cu un anime?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți trebuie browserul TOR mai întâi. Apoi ai nevoie de link-uri speciale pentru ca darkweb nu merge accesat oricum. Toate site-urile vin cu "onion" în adresa. Exista niște motoare de căutare pentru acesta, cum ar fi onionland search, ahmia.fi etc. Trebuie sa știi după ce cuvinte cheie sa cauți.
Apoi unele site-uri care nu pot fi accesate decât pe baza de invitație, sau sunt restricționate în funcție zona geografică. Sper ca dorești sa accesezi din curiozitate și nu dorești sa tranzacționezi. Nu este ilegal sa accesezi, ilegal este sa tranzacționezi. In general tranzacțiile se fac în moneda bitcoin.
Dar poți găsi și infomații utilitare. Poți găsi chiar și un hacker care, pentru o anumita suma de bani, el face anumite lucruri legale sau mai puțin legale.
Din anul 2019 accesez darkweb în permanență. Dar numai accesez, vad, citesc, urmăresc. Fără tranzacții sau conversații. Indicat este sa nu prea vorbești cu nimeni. Și sa ai un antivirus bun instalat.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Mai bine nu intri...

| MireP a răspuns:

Dark.fail

| 12Hsgsvu12 explică (pentru MireP):

Și pe urmă unde apăs? Îi la mișto?

| MireP a răspuns (pentru 12Hsgsvu12):

Fa ce zice acolo, instaleaza TOR. Si apoi cu TOR vei putea accesa linkurile dark web din acea pagina.