| eu1893 a întrebat:

Daca intru la facultate, cu taxa, mai pot accesa atunci burse ERASMUS, SOCRATES etc? Va rog... dau funda.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

* numai incepand cu anul II poti aplica
*numai daca fac. are parteneriate incheiate cu altele de afara
* numai daca treci de selectia care se desfasoara dupa anumite criterii ( cel mai important fiind rezultatele academice: examene promovate cu note mari, comunicari stiintifice etc.)

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Nu conteaza media, conteaza sa existe aceste programe la facultatea la care dai!

| 0rlando a răspuns:

Da. Dacă te înscrii la o facultate afiliată cu programele respective. Nu știu dacă la toate ai această posibilitate.

| AndreeaDogar a răspuns:

Da, poti pleca daca facultatea la care esti se afla in programul Erasmus (are Carta Erasmus). Aici gasesti un ghid complet despre cum poti sa ajungi student Erasmus. http://www.greatnews.ro/......uropa.html