| BogdanM275 a întrebat:

Salut, ce este Deep web și dark web? Cum le pot accesa și mai important daca o fac ce informatii pot accesa, pot păți ceva daca o fac?

2 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Tu nu poti accesa google si vrei sa intri pe deep/dark web...
Stai in banca ta ca nu e de tine!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Deep web nu este conectat la motoarele de căutare. Dacă cauți deep web, găsești linkuri care te duc la motoare de căutare care te conectează la, de exemplu, The WWW Virtual Library. Nu pățești nimic.
Dark web nu este nici el pe motoarele de căutare, poiț să le accesezi doar prin Tor. Numai situri anonime. Activități ilicite, comerț cu droguri, arme de foc, bani falși, conturi sparte de Netflix, programe cu care poți să spargi coduri de acces și parole, etc. Ce poți păți îți dai seama. Riscurile meseriei de infractor. Ori îți faci palate la Țândărei, ori primești cazare gratuită la Jilava. Mai sunt și câteva situri legale pe acolo.