| anonim_4396 a întrebat:

Acum ca a aparut ultimul film din seria Twilight si anume Breaking dawn (zori de zi) vreau si eu sa stiu daca se merita sa-l vad si ce anume v-a placut voua din film (cei care la-ti vazut). Am auzit ca Edward rupe patul (la propriu) cu Bella.laughing. Apropo: dragut Edward, nu? In fine, intrebarea asta am pus-o mai mult ca n-am mai intrat de cateva zile pe TPU si mi-am zis sa mai pun si eu o intrebare din cand in candlaughing.

5 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Merita sa te uiti la film. Este cel mai frumos din serie (dupa parerea mea). In sfarsit arata luna de miere pe care am asteptat-o asa de mult. Este si cel mai romantic film din serie si da, este adevarat ca Edward rupe patul, la propriu. Jacob se confrunta cu haita pentru Renesmee care este sufletul lui pereche, iar filmul se termina in suspans si anume Bella deschide ochii, dupa ce Jacob o considera moarta, iar acestia sunt rosii. Deabia astept sa apara si partea a doua, dar de abia a aparut prima. Mie mi-a placut foarte mult filmul si l-am asteptat cu nerabdare, am citit si cartile si chiar a meritat asteptarea.

| VladimirPutin a răspuns:

Nu merită

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aproape că m-ai făcut..."curios"! pentru că spui că Edward va "rupe patul la propriu cu Bella!"; iar acum mă întreb dacă Edy-ăsta nu e cumva Godzilla,și deci tu confuzi filmele,sau mai știu eu ce! nu? pentru că a rupe patul "la propriu" înseamnă chiar să-l faci bucăți-bucăți,cum i-ar ieși lui gorilă-ăsta,numai dacă s-ar apleca un pic s-o pupe pe Bella!(că dacă s-ar mai arunca și peste ea...s-ar cam termina filmul la jumate!); iar ce s-ar întâmpla dacă "vampirașul drăguț" s-ar iubi un pic mai tare cu fata asta,se numește simplu - că rupe patul doar la figurat; înțelegi îndrăgostito? c-am văzut că spui pe aici că iubești nu știu pe cine! probabil că de aia încurci expresile astea două între ele,nu? deci trebuie să fii foarte atentă,că nu știi cum vine iubitul ăsta al tău,intr-o seară (să te muște de gât) și îți zice că vrea să rupă și el patul cu tine,iar tu, confuză cum ești, te duci la vecini să împrumuți toporul!

| medeutza a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.laughing dar nu este super tare ultimul.laughing mda rupe patulrolling on the floor) eu zic sa-l vezi sa iti faci o parerea.laughing sper ca te-am ajutatwinking te anunt nu este cine stie ce.laughing) byee.wave

| nikki099 a răspuns:

Eu zic ca merita happy Eu l-am vazut, e foarte fain. Daca ai citit cartea, filmul merge pana la partea cand Bella naste, deci dupa parerea mea exista destula actiune si suspans cat sa merite vazutwinking. Eu zic sa te duci sa il vezi, nu ai nimic de pierdut :*
Si da, e adv ca Edward rupe patul, la propriu laughing.
*P.S.: Edward e dragut, dar mie imi place Jacob mai mult. happy