| bluuee a întrebat:

Acum ceva ani am văzut la televizor un film pe care n-am reuşit să-l urmăresc până la capăt.
Erau câteva planuri care la început nu păreau să aibă vreo legătură: O fată din Tokyo (parcă) care era surdo-mută, un bărbat şi o femeie, căsătoriti, care plecaseră într-un fel de excursie şi îşi lăsaseră cei doi copii în grija unei femei, şi o anume familie săracă de prin nişte munţi, cu trei copii.
Ştiu că la un moment dat acea fată ajunge, alături de prietena ei, tot surdo-mută, prin niste anturaje dubioase, droguri, etc, iar unul dintre copiii acelei familii sărace trag cu arma în autocarul cu care mergeau cei doi soţi în excursie, şi o nimeresc pe femeie.
Ştie careva despre ce vorbesc?

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

Filmul se numeste Babel, si este absolut genial!