| deea965 a întrebat:

Acum vreo 7 ani am vazu un film despre un barbat care este condamnat la inchisoare pe viata dupa ce sotia impreuna cu fratele sau i-au pus in carca o crima pe care de fapt nu o comisese.acesta afla in cele din urma stabilindu-si cu iscusinta planul de evadare si de razbunare.in cele din urma reuseste sa-i omoare. daca este cineva care a vazut filmul sa-mi spuna numele sau.Pt primul raspuns corect dau fundita. Multumesc

2 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

L-am vazut, este cu adevarat senzational acest film. Se numeste Inchisoarea ingerilor ( The shawshank redemption ). Mai multe informatii aici: http://www.cinemagia.ro/......ilor-2304/

| deea965 explică:

Imi pare rau dar nu este acesta.defapt el intra in inchisoare datorita sotiei sale.Si inca un indiciu. actiunea are loc in zona subpolara sau polara.