| KayF a întrebat:

Ajutati-ma va rog frumos! In filmul "Singur acasa 1" la final mama lui Kevin vine acasa intro dubita/ In ea sinta o melodie de Craciun. Cine imi poate spune cum se numeste melodia? Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| KayF explică (pentru denna_6865):

Multumesc acesta este)

| KayF explică (pentru denna_6865):

Dar cine cinta originalul?

| denna_6865 a răspuns (pentru KayF):

Nu este un original. pentru ca este un cantec traditional de craciun. oricine il pote canta. stiu ca a aparut in jurul anilor 1780 si ca original cantecul se numeste ''nos galen'' si ca a fost tradus, nu chiar tradus dar adus la forma de este acum in jurul anilor 1794...