| Art_Alex_1995 a întrebat:

Ajutor! am blackspot.imi amintesc fragmente dintr-un film sau serial:un baiat citeste o carte si trezeste o lume in care se purta un razboi intre doua parti(rau-bine) apar o figurina de lup din lemn si un urs ambii facuti din acelasi material ce devin prietenii lui.cu acea carte afla ca poate trezi un dragon metalic ce poate inclina balanta in favoarea binelui.
cartea avea cv asemanator unui diamant rosu..ma obsedeaza sa aflu ce era si sa-l vizionez din nou integral!
MULTUMESC DIN SUFLET! pentru raspunsul corect!winking

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Așa e și filmul The Pagemaster (1994)
http://www.cinemagia.ro/filme/the-pagemaster-stapanul-cartilor-9344/

| Art_Alex_1995 explică (pentru floresdemayo):

Dupa o vizualizare integrala se pare ca nu este acesta filmul sau serialul pe care-l stiam eu!crying retin cateva nume:figurina de lup ce prindea viata WOLFGANG, aparea si un profesor rau:MR.BLANK..iar cu ajutorul cartii au readus la viata un dragon mecanic! incep sa am o obsesie cu chestia astasaddeci chiar vreau neaparat sa aflu despre ce era vorba!

| floresdemayo a răspuns (pentru Art_Alex_1995):

Oh, îmi pare rău...
Dar, o să-l găsim. Încearcă...
Tales from the Neverending Story" (serial, 2001)
Aici, există personajul Mr. Blank/Gmork (vezi distribuția)
http://www.cinemagia.ro/......rsit-6536/

| Art_Alex_1995 explică (pentru floresdemayo):

Finaly! MULTUMESC :*:* asta e la sigur! multumesc muult:*

| Art_Alex_1995 explică (pentru Art_Alex_1995):

Un link sa pot viziona integral online sau download?

5 răspunsuri:
| Art_Alex_1995 explică:

Asta era! multumesc mult!:*