| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si chiar vreau sa devin actrita.Am talent dar mama mhea zice ca nu e o slujba buna si ca nu e de acord iar tata la fel. Ce as putea face ca sai conving ca am talent... am incercath deja sa le arath ca am talent si au vazuth ca am dar tot nu sunt de aocrd straight face ce as putea face?crying

Răspuns Câştigător
| cristianorudi7 a răspuns:

Du-te undeva la un casting sau asa ceva si daca apari la tv locala poate atunci o sa isi schimbe decizia sigur.succesuri in toate

funda pls

1 răspuns:
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Pai daca nu sunt de acord atunci nu prea poti sa faci mai nimic. singurul lucru, totusi, ar fi sa discuti cu ei sa le prezinti situatia din punctul tau de vedere : sa le spui ca-ti place actoria si ca vrei sa urmezi niste cursuri, pentru ca ar ajuta foarte mult in aceasta cariera sa incepi actoria inca de mica ( mai ales ca varsta ta este destul de prielnica pentru asa ceva ), sa le dai de inteles ca te intereseaza si parerea lor, insa tu simiti ca aceasta pasiune a ta trebuie exploatata din timp ca sa nu se piarda mai apoi, sa le spui ca oricum in viata nu o sa fie ei mereu langa tine sa-ti spuna ce sa faci, pe unde s-o apuci in viata, si ca sa fii actrita este visul tau pe care nu ai de gand sa-l lasi in urma sub niciun chip. cel mai bine este sa-ti aperi interesele, pasiunile, aspiratiile si opiniile chiar si in fata parintilor. uneori ei au tendinta de a detine controlul asupra dorintelor tale si a viitorului tau si de a-si impune propriile principii si visuri, cu scopul de a "te ghida spre calea cea buna". tu trebuie sa le explici ca indiferent de ce vei face, in afara de actorie, nu vei face cu atat placere si nu-ti va fi drag de meseria pe care o vei avea. ideea este ca trebuie sa ai incredere in tine si sa faci tot ce-ti sta in putinta ca sa reusesti ce ti-ai propus pentru viitor; nu te lasa niciodata influentata de altii din jur, cum ar fi prieteni apropiati, rude, bunici si nu in ultimul rand parintii tai ( care oricat ti-ar dori binele in general ei au impresia ca ceea ce vor ei pentru tine este alegerea corecta si de cele mai multe ori se insala - daca vrei iti dau un exemplu din propria mea experienta: eu am vrut de cand eram mai mica sa fac canto, dar parintii s-au opus si n-am putut sa-i conving de talentul pe care-l am, inclusiv sa ma dea la niste cursuri unde inveti sa canti la tobe; pentru ca nu am putut sa-mi sustin punctul de vedere acum nu mai pot face nimic, si ceea ce ar fi putut deveni ceva pentru mine a ramas o simpla pasiune care cu greu pot spune acum daca mai ajung sa o indeplinesc definitiv ). asa ca daca vrei cu adevarat sa devii actrita du-te si convingeti parintii de ceea ce esti in stare. succes. happy