| AnutzDragutz a întrebat:

Cum o conving pe mama sau pe tata sa imi i-a ce vreau? rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Renesmee1 a răspuns:

Pai eu daca ii zic sa imi cumpere ce vreau imi cumpara si nu trebuie sa fac nimic decat sa zic ce vreau sh gata

5 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Arata-le ca meriti sa iti cumpere ce vrei. Daca vrei ceva, trebuie le oferi anumite satisfactii parintilor tai.Degeaba le ceri tu marea cu sarea daca nu meriti acel lucru.Invata sa fii mai respectuasa cu parintii, sa iei note mari (si sa inveti ortografia, "ia" se scrie intr-un cuvant) si sa ii ajuti la treburile casnice.
Daca nu iti convine, angajeaza-te.
SI nu in ultimul rand intelege ca ei iti cumpara lucruri in limita posibilitatilor financiare. Daca nu iti cumpara ceva, nu o fac pentru ca nu vor, ci pentru ca nu au bani sau pentru ca ei considera ca nu meriti acest lucru (si il fac spre binele tau)

mira
| mira a răspuns:

Ii vei convinge daca iti pui la punct ortografia.Parintii nu trebuie sa-ti ia tot ce poftesti tu. Ei iti cumpara in limita posibilitatilor lor financiare si conform meritelor tale.

| Dan a răspuns:

Depinde cum vorbesti cu ei.Succes!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pai ia sa vedem, fi fata cuminte pentru o perioada, fa curat, treburi gospodaresti si ei vor fi mandri de tine si apoi iti cumpara ce vrei tongue

Răspuns utilizator avertizat