| emblem23 a întrebat:

Am aplicat recent pentru Netflix, acum sunt in luna gratis pe care ei mi-au oferit-o dar nu am prea multe filme si seriale, adica cand dau search seriale ca LOST, STARGATE, MY NAME IS EARL, KYLE XY, HEROES, ETC....nu sunt...ce trenuie sa fac sa le vad pentru ca stiu cu siguranta ca Netflix ar trebui sa le aiba help me plz funda

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebuie sa le aiba, dar in ce tara? Ca difera continutul pe care il ofera in US cu cel pe care il ofera in RO.

| emblem23 explică (pentru suntserios):

Mi-am deschis contul din UK

| Catrice a răspuns:

Ei au doar filme/seriale produse de ei.

| suntserios a răspuns (pentru Catrice):

Eee hai
De cand Friends, Prison Break, Braking bad sunt produse de Netflix?

| Catrice a răspuns (pentru suntserios):

Ma, multe seriale (inclusiv cele menționate în întrebare) le-am văzut cu multi ani în urma, asa ca nu alea nu m-au interesat.
Dar la o simpla căutare pentru cele noi, asta am observat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Au vandut drepturi de difuzare sau au contract cu Netflix.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa si? asta inseamna ca sunt produse de ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu, dar de unde "Ar trebuie sa le aiba, dar in ce tara? Ca difera continutul pe care il ofera in US cu cel pe care il ofera in RO?"
ei nu produc nimic, film wizehappy producatorul unui film se decide daca vrea sa faca un contract cu Netflix si sa difuzeze pelicula si la ei.
Netflix nu produce filme. Daaaar, sustine proiecte, ia episoade pilot, sub umbrela Netflix.
Sunt proiecte care de la inceput sunt sustinute de Netflix, sau proiecte incepute deja, si vandute ceva drepturi de difuzare catre ei.

| emblem23 explică (pentru anonim_4396):

Totusi nu inteleg, acest Netflix e o platforma program sau cum o numesc ei, iti da dreptul sa alegi un film ca la biblioteca dintr-o varietate care sunt deja stocate acolo si le poti gasi oricand, sau e genul stergem ce e vechi si adaugat ce e nou chiar daca nu ai apucat sa le vezi, sorry...

| anonim_4396 a răspuns (pentru emblem23):

Nu. Filmele sunt acolo mereu. Nu poti sa stergi din lista ce ai vazut. In schimb ai sugestii pe baza genurilor de film sau serial, pe care le-ai urmarit.
Problema este ca nu sunt toate episoadele, din toate serialele.
Lipsesc o gramada. Iar la filme nu mai zic. Sunt vechi si putine.
Vezi ca amazon cred ca are oferta mai buna. si la fel si la ei, ai o luna moca pe lovefilm sau cum se numeste serviciu lor.
Si mai au si now tv vreo 4 abonamente, movies series, desene, si sport. Iti da cateva saptamani moca si acolo, dar iti trebuie card.

| Levington a răspuns:

Incearca sa le cauti dupa nume in romana! Multe din ele au numele in romana!

| urlsalkf a răspuns:

Nu stiu ce sa zic iti recomand un site nu mai multe filme si seriale de cat Netflix sincer nu merita si + ca Netflix dai vreo 8 euro si nu te uiti nici macar HD si pe siteu asta te uiti HD gratis la mai multe seriale si filme. http://www.filmeserialeonline.org