| narutotruefan a întrebat:

Am auzit de la diferite persoane cum ca naruto si mai ales naruto shhippuden ar fi desene animate sataniste sau asa ceva dar eu personal nu cred pentru ca sunt multe chestii despre prietenie, dar totusi vreau parerea a mai multor persoane; eu sunt credincioasa si daca e adevarat e ca si cum as face o alegere intre naruto si Dumnezeu si mi e cam greu pentru ca sunt o maaaare fana naruto... voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| YumixCupcake a răspuns:

Eu cred ca e total fals!
SI eu sunt fana Naruto, dar n-am observat nimic satanist acolo.
Te sfatuiesc sa nu pleci urechea la toate zvonurile rau-voitoare si sa te uiti in continuarehappy

8 răspunsuri:
| BellsC a răspuns:

NU! si eu sunt mare mare mare fana:X,e cel mai marfa animeu pe care l-am vazut pana acum :X, e adevarat ca e un pic violent, dar mi se pare si trist...copilarie lui Naruto si a lui Gaara, a lui Choji ...astia care nu au avut pe nimeni langa ei,dar apoi au gasit prieteni pe care se pot baza:XEste un animeu plin de fantezie,aventura,prietenie, familie nu vad ca ar fi ceva, unele personaje sunt rele dar nu-i nimic.U uita-te in continuare ca incepe sa fie si mai frumoswinking

| Clara120 a răspuns:

Persoanele alea au spus numai prostii. Pure prostii.laughingNaruto Shippuden animeu satanist? Cine dracu a mai scos-o si peasta?laughingCrede-ma ca nu-i adevaratlaughing.
Animeul Naruto este unul dintre cele mai misto animeuri. Poti invata niste lucruri daca te uiti la el.Are si momente vesele si momente fff triste(cum ar fi povestea lui Naruto, Konan, Yahiko Nagato si Itachi).
Stai linistita.Te poti uita in continuare.Nu-i nici un animeu satanist pe aici laughing

| AddaXD a răspuns:

Buna!

Pe undeva au dreptate si acele persoane, dar pe undeva ai dreptate si tu. este adevarat, sunt multe chestii despre prietenie, iubire, ambitie si altele. Totusi, de asemenea sunt si multe chestii nu prea credincioase, cum ar fi ca sunt omorate multe persoane... Adica, depinde ca sa zic asa. Nu i-as zice totusi desen animat ''satanist'', poate un pic violent, dar nu as merge chiar asa departe caci sunt si chestii bune in el, asa cum ai zis si tu.

Pa!

| RockaruL a răspuns:

Nu stiu ce sa cred e adevarat ca unele personaje arata foarte sumbru pentru niste desene animate adica nu cred ca vezi in multe seriale personaje care arata ca diavolii si se ucid...intradevar sunt si parti frumoase...sunt insa multe parti neadecvate dar nu cred ca se poate numii chiar un desen satanist!

| Emanuelm a răspuns:

Pai e filozofie asiatica, mai degraba e o animatie cu caracter religios politeist, adica tipii care-au creeat-o se ghideaza dupa religia care crede in mai multi zei. Cred ca sunt unii zei care se aseamana cu demonii din filozofia crestina. Deci e si nu e.

Ideea e, cultura asiatica e foarte diferita de cea europeana. De aceea unele chestii pe care le au ei sunt privite la noi altcumva. Daca te uiti la desen si nu esti cu constiinta patata apai nu-i nici o problema.

| bonduell a răspuns:

E o prostie. am vazut multe videoclipuri pe tema asta da e totul o mare tampenie.

| Ciocolataaaaaaaa a răspuns:

Este prea violent.Si eu eram la fel oh go on orrochi nu stiu cum arata ca un diavol ceva in gen ca era rau si cu limba aia.ma rog e o porcarie oh go on

| Misael_Si_Damaris_Gag_1974 a răspuns:

Din pacate ii adevarat. uitate la ultimele episoade aparute shhippuden 371 de exemplu si acolo unde se termina melodia o sa apara obito transformat si pe spatelel lui o sa vezi 3 randuri de 666. Apoi naruto cand are chacra de la vulpea cu 9 cozi si hainele lui sun galbene. uitate la gulerul hainei lui si ai sa vezi pe o parte 666 si pe partea aialalta la fel.plus ca apare mult in desene 666 si al 3-lea ochi fff mult.si alte semne satanice ex capul lui baphomet dar ii mult de spus.