| Meme10Meme a întrebat:

Am urmărit 1 ora și jumătate din filmul Downfall datorita recomandărilor voastre. Mai am o ora de urmărit. Dacă ar fi sa trag o concluzie, aceea ar fi ca Eva Braun nu știa pe ce lume trăiește. Voi ce credeți?

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Cred ca o durea in COT
e clar ca s-a bagat la Hitler doar pentru ca era clar ca o sa aiba o viata buna, si chiar a avut o viata buna, am vazut un documentar in care au analizat viata ei si a unei prietene cu care iesea la "shopping" si asta a fost concluzia: nu vroiau sa se gandeasca ce se intampla in restul lumii, iar apoi s-a sinucis cu el nu din loialitate ci pentru ca venea armata VIOLATOARE rusa care i-ar fi tras-o grupa mare!

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Zuzu1991):

În realitate, Hitler și Eva erau împreună din septembrie 1931 iar Hitler a ajuns la putere pe 30 ianuarie 1933. Dacă ar fi făcut-o pentru putere ar fi devenit iubita lui abia după ce Führer-ul ar fi ajuns la putere.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

E doar un film, nu e bazat 100% pe realitate.