| anonim_4396 a întrebat:

Cat va costa papa pentru animalutzele voastre pe luna?
Si ce mananca?
Vreu sa trag o concluzie si sa-mi cumpar ceva care sa nu distruga sa manance putin si doar de doua ori pe zi.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Eu am 2 broaste testoase, sunt maricele acum, hrana ma costa cam 50 RON pe luna.

lolita
| lolita a răspuns:

Pestii consuma destul de putina mancare, o data pe zi este de ajuns si daca pleci cateva zile le poti cumpara mancare speciala pentru vacante din care pot manca si 7 zile. pe luna nu cre dca manaca mai mult de 1 euro. dar exista si cheltuielile acvariului, plantele, decaratiunile, oxigenul etc. am avut si un motan care ma costa destul de mult deoarece il obisnuisem cu mancare buna si din cand in canad ii cumparam si cate un delicu special pentru el, mancare gatita nu manca, + punga de nisip pe saptamana+ toate jocurile pe care i le cumparam + samonul, colonia etc.mancarea ma costa in jur de30 euro pe luna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sint impotriva a rupe animalele de habitatul lor numai pentru o placere meschina de a noastra sau din cauza fugii de singuratate, asa ca am crescut in iarna doi catelusi in padure ramasi de la o catelusa pe care a lovit-o masina si carora le-am gasit un camin la cineva la tara iar acum am adoptat un ciine pe care l-a abandonat stapinul cu tot cu cusca in padure si vreau sa spun ca nu ma costa mai nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu sigur, ca pisica mea mananca si mancare gatita si nu am tinut cont cate crentanele mananca lunar, sa-mi dau seama cat costa mancarea eihee hee. Iti recomand un perus:nu distruge nimic(ei ma rog, poate doar hartiihee hee), mananca putin si gainatul nu miroase uratwinking.