| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Am văzut la TCM un film a carei acțiuni se desfășura în timpul celui de-al doilea război mondial.
Se numea cumva "Vulturii la înălțimi" sau ceva de genul.
N-am văzut niciodata începutul, dar știu că la final un grup de oameni au pus dinamită pe niște stâlpi și au furat un autobuz.
Alți oameni i-au urmărit și atunci au detonat dinamita, distrugând și un pod.
La sfârșit, grupul a ajuns la un aeroport, de unde i-au luat alți oameni dintr-un avion.
Sper că v-am spus destule, deoarece nu mai țin prea multe detalii minte.

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Http://www.imdb.com/title/tt0065207/
Ăsta?
Se numeşte "Unde se avântă vulturii". N-am văzut filmul, dar cartea e superbă