| Elenuca3567 a întrebat:

Am vazut mai demult un film (cam prin 2007-2008) despre o tanara (de vreo 16 ani) pe nume Lucille care se casatoreste cu un barbat mai invarsta decat tatal ei. Au vreo 4 copii impreuna, la sfarsitul filmului sotul se imbolnaveste mintal si are perioade in care uita.Nu gasesc titlu nicaieri, daca recunoaste cineva filmul si cunoaste titlul, va rog sa ma ajutati. Povestea e dupa un fapt real, in film purtau haine de epoca. nu e Lucille Ball. Dau fundita.Multumesc.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te rog ajuta-ma si tu un pic. Dupa parerea ta, actorii erau clasici ( gen: Dorothy Lamour, Gene Tierney, Bette Davis etc) sau doar imbracamintea era stil vechi? Pe ce program a fost difuzat, mai retii? Vreau sa te ajut sa-l afli, eu stiu ce inseamna sa cauti cu disperare un film care ti-a placut si cu trecerea anilor sa-i uiti titlul...Am cautat si eu pana mi-au secat puterile, ii spunea "S-a intamplat la Sandokan" si tot nu e de gasit. Romanii i-au rasalmacit titlul, l-au tradus cum au vrut, iar titlul original nu-l aflu.

| Elenuca3567 explică (pentru floresdemayo):

Aa, nu, filmul e destul de recent (probabil facut prin anii '90 -2000). Actritele mentionate de tine sunt prea invarsta. Daca bine imi amintesc, cred ca filmul a fost difuzat ori pe tvr ori pe prima... iar imbracamintea era de epoca, asemanatoare cu imbracamintea din filmul "anne de la green gables" Mersi de ajutor!

2 răspunsuri:
| crazyinlove a răspuns:

Chiar nu am idee?! thinking