| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut odata un film cu un tip care fiind traumatizat de abuzurile sexuale din copilarie se sinucide pe malul marii. stie cineva titlul?

3 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Mystic river?

| anonim_4396 explică (pentru suffarstar):

Nup, e simplu si nemistic. daca tipul le-ar fi avut cu religia nu as mai fi plans ca era praf, poate pentru ca nu m-ar fi mirat sau as fi avut placeri sadice regasindu-ma in moartea lui

| suffarstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Titlul, chiar daca duce cu gandul la ceva ocult, ezoteric, e o drama profunda, un thriller, probabil titlul e mai mult pentru publicitate. Si da, e despre un om ce in copilarie a fost abuzat sexual. Ma rog, firul naratiunii e putin mai amplu de atat. Daca iti plac filmele astea amare, iti recomand Never let me go, nu e un film de dragoste siropos cu sarutari libidinoase, din contra, e o drama despre viata si moarte si dorinta omului animal de a supravietui. Nu te uita la trailere, strica surpriza filmului, pot spune doar ca e foarte bun, incredibil de trist si apasator.