| Alin4uuu a întrebat:

As vrea sa imi ziceti mai multe filme care le-ati vazut si v-a impresionat impreuna cu motivul de ce v-a impresionat mersi dau funda celor mai tari filme

Răspuns Câştigător
| dydy21 a răspuns:

Oh my god. As putea sa iti scriu un roman aici. Si imi este aproape imposibil sa aleg doar cateva.

Les Miserables 2012. (nu are nevoie de prea multe explicatii pentru ca este dupa romanul lui Victor Hugo. Este un musical care m-a impresionat pana la lacrimi. Cred ca este cel mai buc film pe care l-am vazut vreodata. Daca nu ai citit cartea iti recomand macar filmul. )

Scent of a woman 1992 (stiu ca este foarte vechi dar filmul este exceptional. Este despre desmnitate si principii.)

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007 (prezinta degradarea morala cauzata de dorinta razbunarii)

Men of Honor 2000 (dupa cum spune si titlul este despre onoare si sacrifiuciu.)

Argo 2012 (sarcifiuciu si curaj)

Pride and prejudice 2005 (de asemenea este dupa cartea lui Jane Austen iar titlul este foarte sugestiv)

Click 2006 (te invata sa apreciezi fiecare clipa a vietii. Un film foarte impresionant.)

Fracture 2007 (prezinta faptul ca nimic nu este perfect, ca eexista o slabiciune in oricine sau o crapatura in orice si daca nu te dai batut o poti gasi)

V for Vendetta 2005(Lupta pentru dreptate si libertate plin de actiune si suspans)

Braveheart 1995 (Un film despre curaj si despre cum se poate forma un lider. Despre cum un singur om poate schimba o natiune prin curaj si sange rece)

The Last Samurai 2003 (Prezinta o lume demodata a caror traditii si modele nu se mai gasesc in ziua de astazi. Onoarea reprezinta o valoare de captai)

127 Hours 2010 (Prezinta forta omului in momente crtitce. Forta pe care nu o poti afla decat intr-un astfel de moment)

The adjustement Bureau 2011 (prezinta capacitatea de a fi proprii nostri stapani si de a ne alege ceea ce vrem in viata si a lupta pentru ceea ce ne dorim)

Pay It Forward 2000 (e greu de explicat asa ca o sa iti spun subiectul pentru ca as vrea totusi sa te tentez sa te uiti la el. Este un baietel care primeste o tema la scoala. Trebuie sa faca ceva care sa schimbe lumea. Asa ca ii vine o idee. Sa ajute 3 oameni. Sa ii ajute cu adevarat in fara a cere nimic in schimb insa cu conditia ca la randul sau sa ajute alti 3 oameni. Exceptional filmul)

The departed 2006 (despre aparente si realitate. Impresionant)

Sa zicem o serie de cateva filme. Sper sa iti placa.

7 răspunsuri:
| Rebe97 a răspuns:

Saw, Hostel, Rest Stop sunt preferatele mele, nu stiu exact de ce, dar probabil datorita scenelor cu sange tongue
Balack Swan tot un film care mie imi place mult, caracterizat ca si un film psihologicwinking

| thalyslly a răspuns:

Next tree days-f captivant
the stoning of soraya m -e dupa o poveste adevarata, din lumea araba...cat de usor se omoara o persoana nevinovvata
desert rose-

| y0nutz3ly a răspuns:

Wrong turn 1, 2, 3,4,5

| ReadMe a răspuns:

Http://www.cinemagia.ro/......aici-6254/

cauta aici sunt filme foarte bune

hachio: a dog story(e vorba de un om care a gasit un caine pe trada si -a uat acasa foarte emotionant filmul si foarte bun)
dear frankie ( foarte emotionant e vrba de un copil surd care nu si-a vazut tatal si mama lui angajeaza un necunoscut sa ii tina locul. foarrte emotionant in fiecare minut e cu Gerard Butler ti-l recomand )
motivat sa ucida( e genial filmul e vorba de gerard butler:D caruia i s-a ucis sotia si fetita de doi hoti iar el ii omoara pe hotii aia i nimeni nu stie pentru ca judecatorii nu puteau face nimic casa ii bage pe cei doi la puscarie iar el devine un criminal psihopat...ti-l recomand! genial)
ochii(jessica alba care a ramas oarba si i s-au ous ochii unei fete care vedea fantome si vede i ea oarte bun filmul )
mai cauta si tu pe site:D

| CataLyNh0 a răspuns:

Forever strong...o lectie de viatawinking si never back down 1 si 2 dar mai ales 1 smug cu bataie...super faine filmele

| DenisSurrendered a răspuns:

Mumia revine e un film de actiune care la final mi-a placut foarte mult de aceea vreau sa iti spui tu parerile despre acest film.

| dragosgigi a răspuns:

Ex:Argo 2012, The Hobbit 2012, Django Unchained 2012, Skyfall 2012 sunt si mai multe dar astea sunt de anul astahappy