| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

Aș vrea și eu o listă de filme românești care merită văzute.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nea Mărin miliardar
Liceenii
A doua cădere a Constantinopolului
Bd toată seria

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Miami Bici (2020), Pup-o, mă! (2018), Între chin și amin (2019), Două lozuri (2016), Mo (2019), La drum cu tata (2016),Hawaii (2017), Bună! Ce faci? (2010), Domnișoara Christina (2013),
Ultima noapte de dragoste (1980), Toate pânzele sus (1977). Zâmbet de soare (1988)...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Alea cu Jasmin Rouge si Titus Steel... happy

| LoveSleep a răspuns:

"4 luni, 3 săptămâni și 2 zile"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea știu multe filme românești că nu am fost curioasă să vizionez dar am văzut unul care mi-a plăcut mult: "Instanța amână pronunțarea".
Ți-l recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aurora

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Sunt destul de multe filme romanesti, dar, eu o sa le enumar doar pe cele lansate pe platforma Netflix:
1. România neîmblânzită (2018);
2. Nunta mută (2008);
3. Cărturan (2019);
4. Moartea domnului Lăzărescu (2005);
5. Amintiri din epoca de aur: tovarăși, frumoasă e viața! (2009);
6. Occident (2002);
7. Capace (2017);
8. Miami Bici (2019);
9. De ce eu? (2015);
10. Coborâm la prima (2018).

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 explică (pentru mustafateke7):

Am văzut nunta mută. E un film deosebit. Am văzut majoritatea filmelor din listă. Pot să spun fără să exagerez că ar avea succes oriunde pe glob.

| sabin89 a răspuns (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

"Am văzut majoritatea filmelor din listă. "

Eu am crezut că nu prea ai văzut filme româneşti şi ne ceri nouă să-ţi recomandăm ceva care ar merita văzut. Se vede însă că de fapt ai văzut multe. Şi atunci situaţia e invers. Ar trebui noi să-ţi cerem nişte recomandări.

| Alle236 a răspuns:

Deci ar fi așa
1.Filmul pistruiatul
2.Amintiti din copilărie
3. Roscovanul
4. Nea marin miliardarul
5.Ani de liceu
6.toate pânzele sus