| zalisa a întrebat:

Bonjour.laughing
Tocmai am vizionat filmul "The shutter island" si mi-a rămas un gust.incertlaughing
E până la urmă teddy nebun sau nu?
Voi ce părere aveți despre film?
Ați citit și cartea?
big grin

Răspuns Câştigător
| babygirlmeli a răspuns:

Inca nu am apucat sa citesc cartea. dar filmul l-am vazut.
si am ajuns la o concluzie :
CHIAR ERA NEBUN! (adica toti de pe insula au inscenat toata chestia cu detectivul sa ii demonstreze lui ca el e pacient, ca orice ar face tot acolo ajunge)

1. cand coboara de pe feribot, toti militarii sunt foarte agitati, pentru ca ei stiau ca el e pacient

2. se presupune ca chuck era partenerul lui da? detectiv? atunci, cum se face ca nu e in stare sa scoata arma din port-arma? si da arma cu tot cu portu’? (clar chuck nu e detectiv)

3. femeia aia nebuna de la inceput, aia batrana. ii face semn la Teddy ca tace, ca nu spune nimic (adica, ca nu o sa deconspire totul)

4.focul e simbolul nebuniei, siiii. el tot timpu’ cand e in apropierea focului are vedenii (chiar si cand e pe stanca si vorbeste cu femeia aia, de fapt nu vorbeste cu nimeni, e o simpla vedenie cauzata de focul aprins de el happy )

5. chiar si autorul cartii, director executiv al filmului a spus ca el a facut cartea ca Teddy sa fie pacient, nebun happy

1 răspuns:
| zalisa explică:

winking
Mulțam pentru că mi-ai iluminat mintea!
laughing
Chiar rămăsesem nedumerită!