| scully a întrebat:

Aș dori să știu cum pot face subtitrări? Vreau să traduc un serial la care nu am găsit subtitrare în lb. română. Există un program special pentru asta? Am înțeles că una din variante ar fi editarea fiecărei replici în Notepad, cu minute și secunde, etc. dar mi se pare o treabă cam migăloasă. Știți și alte alternative? big grin

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cea mai buna si usor de folosit este Subtitle Workshop
http://subworkshop.sourceforge.net/

Cauti subtitrarea in engleza, o bagi in subtitle workshop si incepi sa traduci linie cu linie.

La un serial de 40 min traducerea ajunge sa dureze 2-3 ore daca te pricepi destul de bine la tradus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultra Video Converter.

Răspuns utilizator avertizat