| a852 a întrebat:

Cum pot pune subtitrări la filme/seriale? Mi-aş dori să le traduc eu, dar nu ştiu cum se face, nu ştiu niciun program pentru asta. M-ar putea ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| fokker a răspuns:

Salut, se pare eu am citit tot ce ai scris.

Unul din cele mai folosite programe se numeste Visual Sub Sync pe care il poti downloada gratuit de aici: www.visualsubsync.org iar un tutorial gasesti aici: www.youtu.be/yroJdxJtlW8

Bafta!

| dannyel86 a răspuns:

Ca suport tehnic, poti folosi Subtitle Workshop sau Aegisub.
Dar, daca ai acces la o subtitrare intr-o limba straina, tu doar traduci si aranjezi textul din fiecare replica printr-un editor de text (Notepad).
Nu e o munca usoara sa faci totul de la zero. Ai nevoie de timp, rabdare si implicare.
Detalii se pot da pe privat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza bsplayer, cauta subtitrari automat, poti edita una daca vrei.

| andreea678585 a răspuns:

Buna, stiu ca merge pe orice program.
Vezi ca pe VLC player cand pui un film sus iti da niste obtiuni una dintre ele este subtitle apesi si scrii add subtitle file