| Malina2002 a întrebat:

Abia am vazut anime-ul Diabolik Lovers, deci sunt cam "noua in lumea animelor". Mai stiti voi niste anime ca Diabolik Lovers, cu vampiri, de dragoste si cu actiune? Daca se poate o micuta descriere. Si as vrea niste anime pe care le sa gasesc subtitrate in romana.

Răspuns Câştigător
| piTiCcu a răspuns:

- Dragonaut: The Resonance
- Elfen Lied
- Guilty Crown
- H2O: Footprints in the Sand
- Hanasaku Iroha
- Kanon (2006)
- Kare Kano
- They Are My Noble Masters
- Kimi ni Todoke; Kimi ni Todoke 2nd Season (unul din preferatele mele din lista asta)
- Kimikiss Pure Rouge
- Mashiro iro Symphony
- Nana (este preferatul meu care se incadreaza si la genul Music)
- Onegai Teacher
- Onegai Twins
- Princess Lover!
- Romeo x Juliet
- Sola
- Special A
- Suzuka
- Toradora!
- True Tears

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Blood Lad, Bakemonogatari, Vampire Knight, Trinity Blood.

| Bogdan2111s a răspuns:

Golden Time -este un anime romance dar doar atat nu are si actiune gen batai sau restul. Poveste e destul de interesanta Banry Tada dupa ce a terminat Liceul a avut un accident pe un pod unde o astepta pe prietena, el petrece un an la spital si uita tot despre parintii lui prietenii caracter etc. Si se naste un nou Tada care se indragosteste de o fata pe nume Koko Kaga si devin un cuplu, se intalnese la colegiu cu prietena lui din copilarie Linda-senpai si incet incet incepe sa isi recapete memoriile. Eu m-am apucat ieri de el si nu am vazut decat 10 episoade din 24 deci nu pot sa iti povestesc tot. Dar e super si merita sa te uiti la el.

Alt anime super este : Rakudai Kishi no Cavalry si asta este super + ca are si actiune. Este vorba despre Ikki Kurogane un baiat care a fost respins de propria familie pentru ca nu era destul de puternic sa devina cavaler, se inscrie la scoala si munceste din greu ca sa ajunga la campionatul cel mare, se indragosteste de Stella si formeaza un cuplu unde isi promit ca l-a campionatul cel mare sa se lupte unul contra altul.

| Cthulhu16 a răspuns:

Vampire knight- este vorba despre o fata, Yuki, care cand era foarte mica este atacata de un vampir si salvata de altul. Aceasta este adoptata de directorul Academiei Cross. Ea a devenit un gardian al rasei vampirilor si este protejata de vampirul care a salvat-o, Kaname Kuran, unul din cei mai puternici vampiri, dar si de un prieten din copilarie, Zero Kiryuu care uraste vampirii finca un vampir i-a omorat familia. E anime-ul meu preferat ti-l recomand.
Alte anime-uri ar fi Hellsing, Blood + si Trinity blood.