| mumbling a întrebat:

am si eu o intrebare legata de Pottermore.Nu am reusit sa ma inscriu la incepu pe site.Si pe net zicea ca din octombrie e deschis pentru toti, dar suntem in decembrie si nu s-a deschis.De ce?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Înregistrarea pe acel site este un privilegiu.
Site-ul a fost lansat în 31 iulie 2011 și în prezent are peste un milion de membrii. După cum probabil știi deja, J.K. Rowling le-a permis doar unor persoane care au trecut un anumit test să devină membrii oficiali. Aceștia au avut de răspus unor întrebări destul de dificile și chiar dacă știau toate răspunsurile, calitatea de membru nu le era garantată.
Autorea a declarat că oricine se poate înregistra în luna octombrie, dar din motive nespecificate, a extins perioada până anul viitor. Prin urmare, ai puțină răbdare.
Succes și numai bine!

| Kitty3 a răspuns (pentru Diabolique):

Si cand te mai poti inscrie?

| Diabolique a răspuns (pentru Kitty3):

Din păcate încă nu s-a făcut publică data. Oricum, când se va declara oficial că au reînceput înscrierile, am să postez tot aici.
Dacă îți este mai ușor, urmărește această întrebare și promit să te țin la curent.
O seară faină în continuare!

3 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Eu am reusit sa ma inscriu insa nu in 2011 ci in 2012