| coius a întrebat:

Am stat intr-o zi si m-am gandit "ce-ar fi sa dau la o facultate de regie si film"(avand doar 15 ani dar la aceasta varsta totusi presupun ca ar trebui sa ma gandesc ce facultate as dori sa gat dupa ce termin liceul pentru ca dupa aia sa imi gasesc o meserie) si as dori niste pareri. Oare s-ar merita?! Multumesc anticipat!happy

Răspuns Câştigător
| Stefan89 a răspuns:

Se merita doar daca te simti atras de aceasta vocatie si esti dispus sa mergi pana la cap pentru a-ti indeplini visul.In cazul tau cu "ce-ar fi" nu cred ca va merge,preferintele si ideile se schimba cu timpul,cand vei termina liceul,vei avea deja alte idei in cap. Exista o vorba in batrani: socoteala din targ nu se potriveste cu cea de-acasa,adica degeaba iti faci planuri inainte ca nu se stie ce se va intampla cand va sosi acel moment! Dar ca un sfat general asa, daca asta iti doresti ce-l mai mult sa faci in viata, URMEAZA-TI VISUL! Regizorii romani au mare succes peste hotare

2 răspunsuri:
| GandesteLogic2011 a răspuns:

Regie si Film, te-ai gandit foarte bine. pune gandul in practica. Tine minte un singur lucru O idea pusa in practica poate valora milioane. Ne aplicata nu valoreaza nici doi bani.

| albastrualb77 a răspuns:

S-ar merita clar, totul e sa iti si placa ceea ce faci, asa ca bafta...