| Diana0601 a întrebat:

Cine imi poate explica si mie mai pe larg cum functioneaza sistemul de invatamant la distanta? In curand termin liceul si vreau sa plec in Anglia...si as dori sa ma inscriu totusi la o facultate la ID..se merita? Si cam de cate ori pe an ar trebui sa vin in tara pentru examene? Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| mar1aajjj a răspuns:

Sa faci o facultate in afara, dupa parerea mea este foarte bine, insa nu si la distanta. Trebuie sa sustii examene de-a lungul anului, chiar si in fiecare luna trebuie sa fi prezent si nu stiu cat de incantata esti de asta sa pleci pe fiecare luna sa sustii examenele care dupa parerea mea la IT sunt destul de grele si fara cursuri si ore de scoala zilnice este foarte greu sa le treci. Dupa parerea mea nu se merita.