| Sconosciutonome a întrebat:

Am vazut acum ceva vreme un film horror, psihologic. problema este ca nu l-am vazut de la inceput, dar era vorba despre o femeie ce alerga in fiecare dimineata printr-un tunel si auzea voci si vedea oameni care erau morti sau disparuti de foarte multa vreme si nimeni nu o credea si daca mergea altcineva acolo nu ii putea vedea. nu imi mai amintesc chiar asa de bine finalul, stiu ca s-a terminat cu imaginea tunelului din care iesea o creatura. Nu stiu cum se numeste si nu il gasesc nicicum poate ma ajuta cineva big grin

10 răspunsuri:
| Sconosciutonome explică (pentru faramatania):

Nu e asta. era o fata pe nume Carrie, acum mi-am amintit numele ei si parca locuia cu mama sau sora ei

| faramatania a răspuns (pentru Sconosciutonome):

În întrebare ai spus,despre o femeie ce alerga în fiecare dimineață printr-un tunel etc, iar despre final, imaginea tunelului din care iese creatura.Descrierea ta se potrivește foarte bine cu filmul Death Tunel (2005),ceea ce m-a îndreptățit să ți-l sugerez,dar se pare nu știi prea bine ce vrei,film/serial,apoi femeia este o fată,Carrie, iar aceste ambiguități, confuzii mai bine zis, nu pot avea decât un caracter blocant, așa că cel mai bine ar fi, să revii cu date concrete, reformulând complet întrebarea.

| Sconosciutonome explică (pentru faramatania):

Pai in Death Tunnel sunt mai multe fete care sunt provocate sa stea intr-un sanatoriu, cel putin asa spune descrierea. Si nu e niciun personaj feminin cu numele de Carrie.imi pare rau. Iti multumesc pentru ajutor, problema este ca nici eu nu stiu prea bine filmul, doar ce-mi mai amintesc... nu stiu daca e film sau serial pentru ca nu am mai urmarit programul Film Cafe, unde a fost filmul. Nu l-am vazut de la inceput si a fost acum mai bine de un an. Acum mi-am amintit de el si as fi vrut sa-l revad, mai bine zis sa-l vad de la inceput si sa-l inteleg. Era sigur un horror/thriller psihologic, pentru ca erau momente cand mi se ridica parul pe mana si momente pe care nu le intelegeam si as vrea sa le inteleg. Multumesc oricum de ajutor, nu prea cred ca e Death Tunnel...

| faramatania a răspuns (pentru Sconosciutonome):

Păi tocmai asta ți-am spus,chestia cu Carrie ai scos-o mai târziu, întrebarea suna puțin altfel, pentru mine nu-i nicio problemă, m-a frapat oarecum asemănarea de la final, apoi cu tunelul și oamenii morți, dispăruți demult.S-ar putea să fie o combinație din mai multe filme, ceea ce-ți amintești tu și din acest motiv să apară discrepanțe.

| Sconosciutonome explică (pentru faramatania):

Da, pentru ca atunci mi-am amintit cum o chema de fapt. In fine, o sa ma uit la Death Tunnel, poate-mi trece de filmul ala necunoscut laughing. Thanks!

| faramatania a răspuns (pentru Sconosciutonome):

Cu plăcere.Și chiar mai poți să te uiți și la Carrie (2013)

| AndreeLolla a răspuns:

O fi mesaje de dincolo, serial?!

| Sconosciutonome explică (pentru AndreeLolla):

Nuu sad stiu serialul. nu stiu daca era film sau serial ca nu am mai urmarit programul, dar pe fata o cema Kailey cv de genul si stiu ca au venit niste detectivi la ea acasa si au investigat zona...

| Sconosciutonome explică (pentru Sconosciutonome):

O chema*. scuze