| alexa98 a întrebat:

as dori niste recomandari de carti, adica nu orice carte, ceva ce sa aiba si suspans si actiune, iubire di ura. ceva interesant, eu am citit mandrie si prejudecata care este o carte foarte buna sau colt alb, dar inrest n-am gasit carti bune.astept raspunsul vostru

Răspuns Câştigător
| SVD a răspuns:

Esti in clasa a 6a sau a 7a cred...eu sunt a 7a si sa iti spun niste carti care mi-au placut foarte mult(unele par de copii mici dar nu`s):
1. jane eyre vol 1 mai ales
2.marry poppins
3. mica printesa
4.la medeleni
5. micul lord
6.ciresarii
7. legendele olimpului
8.robinson crusoe
9.alice in tara minunilor
10. micul print(de antoine de saint exupery)
11. enigma otiliei(asta o avem la lecturi suplimentare, este gen telenovela laughing )
12. 1001 nopti(doua volume extraordinare, nu pierzi nimic daca le citesti!)
Cam atat, sper ca ti-am fost de ajutor si daca mai vrei sa vorbim id-ul meu este stefyyy_g.

2 răspunsuri:
| pick1990 a răspuns:

Cartile Casa Noptii sunt foarte Ok. (Pana acum in Romania sunt decat 5 carti aparute pe piata).
Cartea mea preferata este La rascruce de vanturi.
Carte interesanta iarasi este Ion, de Liviu rebreanu
Incearca iarasi Mara, de Ioan Slavici.
Decameronul este bun, dar este destul de greu.
Ciocoii Vechi si Noi, mi s-a parut foarte interesanta
Depinde de ce gen de carti citesti.
Nu te sfatuiesc sa citesti Maitreyi de Mircea Eliade si Cartea Nuntii, de Nicolae Filimon.

| crisstyna97 a răspuns:

Ai putea citi Contele de Monte Cristo, e chiar interesanta