| adrianap a întrebat:

Ce carti pe care le-ati citit v-au placut mult?(sa aiba :povesti de iubire, suspans, aventura...)astept sugestii:d

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Marile Sperante-Charles Dickens
J.D.Salinger-De veghe in lanul de secara
F.M.Dostoievski-Crima si pedeapsa
J.R.R.Tolkien-Stapanul Inelelor
Mircea Eliade-Romanul adolescentului miop
Stendhal-Rosu si Negru
James Clavell-Shogun

| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti bune gasesti aici : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Bune. Sau de aventura : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Aventura; mistere : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Mistere; dragoste: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Dragoste. Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate. Lectura placuta!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Pentru aventura.cartile scrise de jules verne.capitan la 15 ani,arhipelagul in flacari,copii capitanului grant, doi ani de vacanta,etc.

mi s-a parut interesanta si enigma otiliei de george calinescu, colt alb de jack london, cele doua diane de alexadre dumas.
cartea mea preferata este „singur pe lume"-hector malot
este singura carte la care am plans...laughing

| neekole a răspuns:

Eu am citit "Invata sa iubesti" (nu imi mai amintesc de cine este scrisa).
Nicholas Sparks a scris niste carti grozave. Cred ca ai auzit de filmul A walk to remember. Filmul e facut dupa o carte scrisa de Nicholas Sparks si poarta acelasi nume" O plimbare de neuitat". Tot el a mai scris si "Draga John". Spor la citit. Funda?:*

| stillhartu a răspuns:

Panza de paianjen -Cella Serghi. O carte minunata pe care nu o poti lasa jos din mana pana n-o termini. Sa nu te sperie numarul mare de pagini pentru ca e o carte excelenta. Poti citi pe net niste detalii desprea actiunea cartii.

| RoXxy a răspuns:

Carti de Sandra Brown:
-Imbratisare in amurg
-Dragostea unui barbat cu ochii albastrii
-Imaginea din oglinda
-Ostateca lui Hawk
Aceste carti pur si simplu le ador:X
Ti le recomand si tiewinkingTOate is best-sellere

| crysa_5763 a răspuns:

Pai eu iti propun sarutul care ucide de Day Keene